جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

پادشاه عربستان در آمریکا به‌دنبال چیست؟

رقابت ایران و عربستان تنها در کشورهای غرب آسیا خلاصه نمی شود، سعودی ها که خود را از نقشه تحولات منطقه ای و ورای آن عقب افتاده می دانند، به دنبال احیای آن به سبک جدید هستند.

سوریه و یمن محور سفر ملک سلمان به مصر

پادشاه عربستان سعودی، هفته آینده با سفر به مصر، با رئیس‌جمهوری این کشور درباره مسائل منطقه‌ای به‌ویژه بحران‌های سوریه و یمن گفت‌وگو می‌کند.

«بن سلمان» در اندیشه شاهی

یک نشریه آمریکایی گزارش کرد که هرچند ولی‌عهد سعودی مرد قدرتمند آمریکا در عربستان است اما به نظر می‌رسد طولی نخواهد کشید که جانشینش (پسر شاه) بزودی شاه شود.

شاه عربستان حال و روز خوبی ندارد

مجتهد افشاگر پشت پرده خاندان آل سعود از وخامت وضعیت جسمی ملک سلمان پادشاه عربستان سعودی و اداره بسیاری از امور توسط ولیعهد این کشور خبرداد.

مسافری از سرزمین نفت

دریا نیز به ملک انحصاری پول سعودی تبدیل شده است به این معنی که مسئولان فرانسوی مردم را از گرفتن آفتاب در سواحل مدیترانه در امتداد قصر پادشاه سعودی منع کرده و قایقرانی تا شعاع ۳۰۰متری قصر را نیز ممنوع اعلام کرده‌اند.

تماس تلفنی «اردوغان» با «ملک سلمان»

رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با شاه سعودی، جزئیات عملیات نظامی آمریکا در خاک سوریه علیه داعش را تشریح کرد.

اعتراض فرانسوی‌ها به سفر پادشاه سعودی

بیش از صد هزار فرانسوی در اعتراض به قُرُق شدن ساحل عمومی منطقه “میراندول” برای پادشاه عربستان و همراهانش طومار امضا کردند.

سفر حاشیه‌دار پادشاه‌سعودی به فرانسه

در آستانه سفر پادشاه عربستان به فرانسه برای گذراندن تعطیلات تابستانی، فرماندار شهر «آلپ ماریتیم» در جنوب شرق فرانسه از امضای حکم ممنوعیت دسترسی عمومی به خط ساحلی مجاور ویلای ملک سلمان خبر داد.

رایزنی اوباما با نتانیاهو وملک سلمان

رئیس جمهوری آمریکا با نخست وزیر رژیم صهیونیستی و پادشاه عربستان به عنوان دو همپیمان منطقه ای واشنگتن در مورد توافق هسته ای با ایران تلفنی گفتگو کرد.

رئیس دربار عربستان برکنار شد

شاه سعودی در فرمانی جدید رئیس «دیوان پادشاهی» را از سمت خود برکنار کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.