پشت‎صحنه «ملک سلیمان» در شبکه مستند

مجموعه مستند «ماجرایی بس عظیم» با نگاهی به پشت صحنه و مراحل ساخت فیلم سینمایی «ملک سلیمان» در ۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای از شبکه مستند پخش می‌شود.

چرا «ملک سلیمان» توانست ولی «رستاخیز» نه؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم عاشورا نیز با نبرد گره خورده است، هر چند مهمترین جنبه آن نیست اما هم به لحاظ حماسی و هم به لحاظ سینمایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، شاید اگر همین یک فاکتور در فیلم درویش بود می توانست فیلم را از سقوط نجات دهد اما اجرایی ضعیف باعث شد تا با اتفاقی خاص در فیلم رو برو نشویم. شاید بهتر بود به جای آهنگساز اسکاری از شخصی جهت ارتقای صحنه‌های نبرد استفاده می‌کرد.

چرا سینمای ایران در حال نابودی است؟

مشکل اصلی این است که سینماگران و فیلمسازان ما از حرف تهی شده‌اند، چون حرفی برای گفتن ندارند قهراً سبک و خلاقیت نویی هم در عالم تکنیک اتفاق نمی‌افتد. بحران حرف نو در سینمای ما جدی است وسینماگرهای ما کم‌کم رو به ورشکستگی می‌روند، زیرا فیلم‌سازان نمی‌توانند تحلیل نویی از وضعیت اجتماع خود ارائه دهند.

پرونده‌‌ی شهريار بحراني در «شبكه‌ي هنر»

نگاهي به كارنامه شهريار بحراني، گفت‌وگو با اين كارگردان سينما، نگاهي به بهره‌گيري از جلوه‌هاي بصري ويژه، گفت‌وگو با امين زندگاني درباره ملك سليمان، هم‌شنوايي موسيقي ملك سليمان و نگاهي به سينماي تاريخي به بهانه ملك سليمان از جمله بخش‌هاي مختلف اين پرونده هستند.

مسئولان در تولید فیلم دینی جسارت ندارند

مسیر سینمای دینی مسیر بسیار پرتلاطم و پرهزینه‌ای است و گمان می‌کنم اگر مسئولین کمی بیشتر جسارت پیدا کند و در عمل معتقدتر باشند، می‌توان شاهد یک تحول بزرگ در سینمای دینی و در ادامه آن، فیلمسازی رضوی باشیم.

جزئی نگری در سینمای دینی

هر آنچه در تخیل بشر جای گیرد امروزه بر پرده سینما وتلويزیون نیز نقش مي بندد و سينما این قدرت را مرهون جلوه های ویژه بصری است . از سويي ديگر کار هنر با محتوا پایان نمیابد و قالب نیز ارزش بسیار دارد به طوريكه ظرف نازیبا مظروف زیبا را زشت جلوه می دهد !

درهای سینماهای غرب به روی کدام فیلم ها باز است

باید از این پس منتظر به نمایش درآمدن فیلمهای بیشتری از این جنس در سینماهای آمریکا و اروپا باشیم و البته این به آن معنا نیست که راه به روی همه فیلم های ایرانی باز است.

رواج آوازخوانی زنان در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی

در نماهنگ انتشار یافته در لوح فشرده این فیلم ترانه ای با نام «من باور دارم» با همخوانی «آندرا بوچلی» و «کاترین جنکینز» استفاده شده است.

بازی رایانه‌ای«ملک سلیمان»، «راه آبی ابریشم» و «مختارنامه» تولید می‌شود

دبیر نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای از برنامه‌ریزی برای تولید بازی‌های فیلم‌های سینمایی «ملک سلیمان»، «راه آبی ابریشم» و مجموعه «مختارنامه» خبر داد.

مبتذل‎ های سینمای ایران روي آنتن نوروزی!

روند رو به اوج پخش فیلم‌های مبتذل و ضعیف در رسانه ملی طی سال‌های اخیر، در نوروز امسال به اوج رسید، به‌طوري كه این اتفاق، سوال‌هایی در مورد دلایل این وضعیت برانگیخته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.