چرا عربستان همچنان بر طبل جنگ می‌کوبد؟

عربستان هنوز نتوانسته است از بحران جانشینی ناشی از مرگ ملک عبد الله به طور کامل عبور کند و عزل و نصب ها در این کشور کماکان ادامه دارد.

در دیدار ملک‌سلمان،اوباما چه‌گذشت

روزنامه الاخبار لبنان در مقاله‌ای به تشریح دیدارها و مذاکرات محرمانه بین ریاض و نمایندگان طرف‌های درگیر در عرصه سیاسی یمن تا قبل از آغاز تجاوز نظامی رژیم آل سعود به این کشور پرداخت.

حمله امام‌ جمعه مسجدالحرام‌ به داعش

«اسلام دین رحمت و برادری است. تسامح موجود در اسلام، با هیچ دینی قابل مقایسه نیست. اسلام دین تسامح، همبستگی و اعتدال است و فطرت هیچ مسلمانی با خشونت و تروریسم موافق نیست.» «عبدالرحمن سدیس» امام جمعه شناخته شده و مشهور مسجد الحرام در اقدامی بی سابقه به داعش بابت خونریزی ها و جنایت های […]

گاف بودار شاه جدید

شاه جدید عربستان سعودی در نطقی که چندی پیش مقابل وزراء و شاهزادگان سعودی انجام داد، کلمه‌ای را به جای کلمه‌ای دیگر به کار برد که موجب جنجالی در شبکه‌های اجتماعی شده است.

نزاع بر سر قدرت از درون و برون

مرگ «عبد‌الله بن عبد‌العزیز» و به قدرت رسیدن «سلمان بن عبد‌العزیز» در کنار عزل و نصب‌های صورت گرفته در خاندان سعودی تاثیری انکار ناپذیر بر سیاست‌های این کشور در عرصه‌های داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی می‌گذارد.

10 چالش اساسی شاه جدید عربستان‎

اگر چه اطرافیان ملک سلمان مصمم به اعمال سیاست مشت آهنین در تقابل با جریان رقیب در خاندان حاکم و افکار عمومی مردم هستند، اما به نظر می‌رسد روند پر فراز و نشیبی پیش روی هفتمین پادشاه سرزمین شن‌ها قرار دارد.

برخورد تطبیقی با علائم ظهور نادرست است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در هر دوره‌ای با تدبیر الهی،‌ بخشی از پازل نشانه‌ها و علائم ظهور شکل می‌گیرد و افراد فکر می‌کنند ظهور نزدیک است، اما باید عالمانه درباره مهدویت بحث کرد و انتظار داشت.

پادشاهی که اسم خود را به یاد نمی‌آورد

یک هفته‌نامه آلمانی نوشت در حالی شاه جدید در عربستان قدرت گرفت که وی نه توانایی دارد و نه می‌خواهد تغییری در وضعیت عربستان بدهد.

ملک عبدالله حامی حقوق زنان بود؟!

روزنامه گاردین در گزارشی با انتقاد از اظهارات رئیس صندوق بین‌المللی پول درباره اینکه ملک عبدالله عربستان حامی حقوق زنان بوده، نوشت: «لطفا ما را نخندانید».

پسر ملک عبدالله فریب خورد

گزارش‌های غیررسمی حاکی از آن است که متعب بن عبدالله از تغییرات اعمال‌شده توسط پادشاه جدید عربستان به شدت خشمگین شده و بر این باور است که فریب خورده است.