جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

وضعیت قرمز آبی در ۹ کلان‌شهر ایران

معاون نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان آنکه میانگین بارندگی‌های کشور در ۷ سال اخیر از ۲۴۲ به ۲۰۳ میلی‌متر کاهش یافته است، گفت: هم‌اکنون ۹ مرکز استان در وضعیت قرمز آبی قرار دارند.

کلید برق افغانستان در خانه همسایگان

افغانستان از معدود کشورهای جهان است که ذخایر سرشار مواد سوختی و توان طبیعی برای تولید و صدور برق دارد اما خانه‌های شهروندان این کشور به دست کشورهای همسایه است.

احتمال تشدید محدودیت‌های آبی در پایتخت

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اعلام اینکه تهران در وضعیت زرد به لحاظ منابع آبی قرار دارد که اگر باران نبارد این وضعیت قرمز خواهد شد گفت: برخورد با مشترکان پُرمصرف آب در پایتخت، تشدید می شود.

وزرای خارجه ایران و شیلی دیدار کردند

وزیرامورخارجه کشورمان در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با وزیر امورخارجه شیلی ملاقات و گفت‌وگو کرد.

توسعه طرح های آبخیزداری در بهبود منابع آبی

با توجه به از دسترس خارج شدن بخش عمده ای از بارش های سالیانه در کشور بواسطه تبخیر، ضروریست که با توسعه طرح های جامع آبخیزداری، از هدر رفت این حجم از منابع آبی جلوگیری شود ولی اعتبارات تخصیص یافته به تنها سازمان متولی آبخیزداری کشور نشان از مغفول ماندن این بخش در نگاه سیاستگذاران دارد.

بی‌آبی با پول حل نمی‌شود

معاون اول رئیس جمهور گفت: اگر مشکل کمبود آب با بودجه حل می‌شد به نوعی تامین مالی می‌کردیم اما مشکل اصلی ما کمبود منابع آبی است و کمبود آب یک واقعیتی است که مردم ایران باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند.

وضعیت نامطلوب منابع آب زیرزمینی کشور

تا زمانیکه دیگران نسبت به این مساله احساس مسوولیت نکنند، نشان می دهد ما نتوانسته ایم این مطلب که ˈآب یک مسئله همگانی استˈ را در کشور فرهنگ سازی کنیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.