دیدار رهبری با فعالان محیط زیست مستند شد

«روایت دیدار» که با هدف روایت حاشیه‌های دیدار قشرهای مختلف مردم و مسئولین با مقام معظم رهبری در شبکه مستند سیما تولید می‌شود، در این قسمت حاشیه‌های ملاقات مقام معظم رهبری با فعالان محیط زیست را به تصویر می‌کشد.

حفاظت از جنگل‌ها را به جنگل‌نشینان بسپاریم

نماینده مردم فومن و شفت گفت: کشاورزان به دلیل مشکلات مالی، زمین‌های کشاورزی خود را برای ساخت ویلا می‌فروشند که دولت باید راهکاری برای این مشکل ارائه دهد. زمین‌های باغ چای و زمین‌های کشاورزی گیلان و مازندران رو به تهدید و نابودی هستند.

چرا «آشوراده» از خط قرمز عبور می‌کند؟

در حالی که بارها مقام معظم رهبری بر حفظ منابع طبیعی و جنگل‌ها به ویژه در شمال کشور تأکید داشته‌اند و روز گذشته نیز فرمودند: «مسئولان با تخریب جنگل‌ها به بهانه جذب گردشگر مقابله کنند» اما مسئولان گردشگری همچنان با رها کردن ظرفیت‌ها و مناطق آماده برای جذب گردشگر، اصرار بر توسعه گردشگری در منطقه بکر آشوراده دارند.

مردم درباره عملکرد دستگا‌ه‌ها باید قضاوت کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پدیده زمین خواری و اخیراً کوه خواری و ساخت و ساز در ارتفاعات را از دیگر مسائل رنج آور و اسف بار دانستند و تأکید کردند: باید در قانون، اینگونه اقدامات جرم تلقی شوند و افراد سوءاستفاده کننده بی هیچ اغماضی مورد تعقیب قضایی قرار گیرند و اگر در دستگاهها نیز کوتاهی انجام گیرد، باید با عوامل این کوتاهی هم بشدت برخورد شود.

کردستان عراق به دنبال واردات گاز از ایران

پایگاه خبری «روداو» روز جمعه به نقل از یک مقام کرد نوشت منطقه کردستان عراق برای تأمین نیازهای داخلی خود، به دنبال واردات گاز از ایران است.

سایه سنگین واردات بر تولید داخلی غلات

بخش کشاورزی از یک سو به عنوان تأمین کننده امنیت غذایی جامعه و از سوی دیگر با دارا بودن ظرفیت بالای اشتغال و تولید، می تواند به عنوان محور پیشرفت کشور مورد توجه قرار گیرد. در بخش اول این گزارش به بررسی مهمترین تحولات مربوط به تأمین کالاهای اساسی از جمله گندم و برنج می پردازیم.

کشف زمین خواری 250 میلیاردی

جانشین فرماندهی انتظامی استان گلستان از کشف زمین خواری با ارزش 250 میلیارد ریال در گرگان خبر داد.

برای افزایش قیمت نان یارانه بدهید

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان اینکه دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت شیر برای مصرف‌کننده، بخشی از هزینه‌ها را از طریق پرداخت یارانه تأمین کرده، گفت: برای جبران بخشی از افزایش هزینه‌ها، دولت می‌توانست از طریق پرداخت یارانه عمل کند.

بنیاد شهید 4 هزار میلیارد تومان بدهی دارد‌

رئیس سازمان بنیاد شهید ‌با بیان اینکه 3 هزار و 450 میلیارد تومان از مطالبات معوقه ایثارگران پرداخت شد، گفت: ‌دولت برای سال‌های 91، 92 و 93 باید بودجه تصویب کند تا بدهکاری ‌4 هزار و 100 میلیارد تومانی باقی مانده را پرداخت کنیم.‌

هدف اقتصاد مقاومتی استقلال در تولید است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه برای گام برداشتن در مسیر اقتصاد مقاومتی باید برای تولید محصولات استراتژیک برنامه‌ریزی کرد گفت:یکی از اهداف اصلی اقتصاد مقاومتی استقلال در تولید و افزایش آن است.