کوبا؛ هدف جدید غارتگری آمریکا

یک روزنامه روسی در تحلیل از سرگیری روابط کوبا و آمریکا، دست‌اندازی به منابع نفتی کوبا و فراهم آوردن بستر تغییر نظام در این کشور را به عنوان مهم‌ترین انگیزه‌های آمریکا در این مسئله عنوان کرده است.

ایران تا ۱۰۰ سال نفت دارد

معاون وزیر نفت با اشاره به افزایش ذخایر گاز ایران به ۳۴ تریلیون مترمکعب از کشف بیش از ۱۱۰ میلیارد بشکه نفت خبر داد و گفت: ایران تا ۱۰۰ سال آینده نفت برای تولید و صادرات در اختیار دارد.

حجم جدید ذخایر نفتی ایران اعلام شد

ذخایر هیدروکربوری مایع قابل استحصال کشور حدود سه میلیارد بشکه افزایش یافت.

کردستان عراق دوبی بعدی است؟

این منطقه به دلیل ثبات و امنیت سالهای گذشته توانسته است از اقتصادی شکوفا و رو به رشد که ناشی از فعالیت های مختلف عمرانی، تجاری و اقتصادی است، بهره مند شود و زیربناهای توسعه اقتصادی نوین در اقلیم کردستان می تواند نویدبخش آینده ای بسیار روشن برای این منطقه باشد.

قاسمی: تولید نفت به ۵.۵ میلیون بشکه می رسد

با وجود تحریم‌ها، توسعه صنعت نفت در مقایسه با سال‌های گذشته در اوج خود قرار دارد و طرح ‌های زیادی در میادین نفتی در زمینه توسعه آغاز شده است.

جزئیات ساخت انبارهای جدید نفت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تشریح جزئیات ساخت و راه‌اندازی انبار و پروژه های جدید افزایش ذخیره سازی فرآورده‌های نفتی از افزایش ۱.۵ میلیارد دلایر ذخایر استراتژیک بنزین و گازوئیل کشور خبر داد.

آمریکا از خاورمیانه بی‌نیاز می‌شود؟

به این ترتیب ساختارهای قدرت میان این ابرقدرت و چین دستخوش تغییر خواهد شد و دلیل آن نیز استفاده از فناوری جدیدی racking است که با استفاده از آن می توان تولید نفت و گاز در ایالات متحده آمریکا، به طور مثال در داکوتای شمالی یا تکزاس را شدت بخشید.

بی‌نیازی از درآمد نفتی با واقعیت سازگار نیست

ضمن این که نیازهای ارزی کشور نیاز خطی و ثابت است بلکه سینوسی است؛ یعنی هرچه جمعیت کشور افزایش یابد و هزینه ها در دنیا بالا رود نیازهای ارزی کشور نیز افزایش پیدا می کند. بنابراین از این نقطه نظر اگر دولت مردان محترم نگاهی به این داده ها بکنند فکر می کنم در نگرش خود نسبت به نیاز کشور به درآمدهای نفتی تجدید نظر می کنند.

پایان ذخایر نفتی کشور از زبان وزیر نفت

وزیر نفت با اشاره به راه‌اندازی بیمه بین‌المللی نفتکش‌ها برای مقابله با تحریم گفت: حدود ۱۵۰ سال دیگر ذخیره نفت در کشور وجود دارد و ایران می‌تواند در این مدت و با توجه به نیاز ۸۰ درصدی بازار جهانی یکی از صادرکنندگان اصلی منابع هیدروکربوری باشد.

کشف گنجی به وسعت کل نفت و گاز کشور

درحالی که منابع هیدرو کربوری دنیا در حال اتمام است، دیروز رسماً اعلام شد پژوهشگران ایرانی گنجی را در دریای عمان کشف کرده‌اند که وسعت آن به بزرگی تمام موجودی نفت و گاز کشور است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.