صوت: «مناجات شعبانیه» با نوای میثم مطیعی

ماه میهمانی خدا در راه است خوب است اندکی در مناجات شعبانیه تأمل کنیم و با توسل به ائمه اطهار(ع) در زمره میهمانان خاص سفره کرامت الهی قرار گیریم.

گزیده سخنان امام خمینی (س) در باب «مناجات شعبانیه»

مناجات «شعبانیه» را خواندید؟ بخوانید آقا! مناجات شعبانیه از مناجات هایی است که اگر انسان دنبالش برود و فکر در او بکند، انسان را به یک جایی می‌رساند. آن کسی که این مناجات را گفته و همه ائمه هم به حسب روایت می خواندند، اینها، آنهایی بودند که وارسته از همه چیز بودند. مع ذلک آن طور مناجات می کردند.

ذکر روزهای آخر ماه شعبان

از خدا بترس و توكّل كن بر خدا در پنهان و آشكار امور خود و هر كه بر خدا توكّل كند خدا بس است او را و بسيار بخوان در بقيّه اين ماه اين دعا را :خدايا اگر در آن قسمت از ماه شعبان كه گذشته ما را نيامرزيده اى در آن قسمت كه از اين ماه مانده بيامرزمان

یادداشت رهبر معظم انقلاب درباره مناجات شعبانیه

مقام معظم رهبری فرمودند یکى از دعاهایی که لحن عارفانه و زبان شیواى آن، با مضامین بسیار والا و سرشار از معارف عالى‌ همراه است که نظیر آن را در زبانهاى معمولى و محاورات عادى نمى‌توان یافت مناجات شعبانیه است.

مناجات شعبانیه؛ ترنم داوودی

یکی از نغز‌ترین، معروف‎‌ترین و زیبا‌ترین ادعیه، «مناجات شعبانیه» است، که به روایت «ابن خالویه»، این دعا را حضرت امیر و امامان دیگر (علیهم‎السلام) در «ماه شعبان» می‌‎خوانند. در مفاتیح نیز، در اعمال مشترک ماه شعبان، به‎عنوان «عمل هشتم» آمده و آغاز آن چنین است: «اللهم صل علی محمد و آل محمد، اِسمع دعائی اذا دعوتک…».

دریافت مناجات شعبانیه با صدای حاج مهدی سماواتی

« مناجاتهاى پانزده‌گانه كه از امام زين‌العابدين حضرت على‌بن‌الحسين(عليه‌السّلام) نقل شده، گذشته از خصوصيت بارز دعايى مأثور از اهل‌بيت(عليهم‌السّلام)، اين مزيت را داراست كه به مناسبت حالات مختلف مؤمن، مناجاتها را انشا فرموده است.»

قله كمال انسان در مناجات شعبانیه آمده است

دعا در دو قالب ظهور پیدا می‌کند؛ یکی قالب لفظ، دوم قالب توجه که اصل دعا هم همین توجه است. کمال انسان این است که بداند در روابط وجودی و در شئون گوناگون با چه حقیقتی مستقلا مرتبط است حقیقت دعا این است و الا معنایش این نیست که حالا همواره انسان کتاب دعا باز بکند.

نجوای عاشقانه با مناجات شعبانیه

بیان ساده و رسا، رجوع به قرآن، احادیث و ادعیه، باز کردن سوالات ریج در مورد دعا و بحث کردن از بعضی مفاهیم پیچیده ی عرفانی با زبانی همه فهم و بیان مثال هایی ساده از زندگی عادی و خاطرات خویش و بعضی از علما، این مجموعه را برای اقشار مختلف قابل استفاده کرده است.

تالار مهمانی خدا

اين ماه شعبان دالان و دهليز ماه رمضان است. ماه رمضان تالار ضيافت الهى است؛ يك تالار عظيم كه اگر كسى وارد آن تالار شد بهره‌ى فراوانى خواهد برد كه آن بهره در ماه شوال و ماه‌هاى ديگرِ سال نيست؛ فقط مخصوص ماه رمضان است.

يادداشت رهبرانقلاب درباره مناجات شعبانيه

حضرت آيت‌الله‌ العظمي‌ خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در يادداشتي به تاثيرات مناجات شعبانيه پرداخته‌اند كه متن اين يادداشت در پي مي‌آيد:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.