مناطق آزاد اقتصادی در ایران؛از رویا تا واقعیت

مناطق آزاد ایران امروزه از هدف اصلی خود فاصله گرفته و بیشتر به مراکزی برای واردات کالا تبدیل شده‌اند. مقایسه عملکردی مناطق آزادایران بامناطق آزاد موفق در جهان، نشان می‌دهد که این پدیده در ایران دچار کژکارکردی‌های ویژه‌ای شده است. برخی از این کژکارکردی‌ها‌ فلسفه وجودی این مناطق را زیر سوال برده‌اند.

مناظره‌ای برای عملکرد دولت در اقتصادمقاومتی

یک کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه گفت: مناطق آزاد از جمله موارد انتقادی است چرا که طبق نظام اقتصاد جهانی مناطق آزاد باید مبادی خروج و صادرات باشند که متأسفانه در کشور ما این مناطق فقط مبادی ورود کالا شده‌اند.

آقای ترکان «بگم بگم» را متوقف کنید

شیوه «بگم بگم» به یکی از روش‌های سیاستمداران تبدیل شده است. این افشاگری‌های بی‌ضابطه و افتراهایی که در دادگاه‌ها اثبات نشده‌اند، هرچند در کوتاه مدت می‌توانند برای آنها ایجاد محبوبیت کنند، اما باعث بی‌اعتمادی مردم به رسانه‌ها و سیاست‌مداران می‌شود. و این موضوع که نقطه ضعف دولت احمدی‌نژاد بود، در دولت روحانی نیز ادامه یافته است. هرچند این شیوه‌ی افشاگری، در انتخابات مورد انتقاد شدید دکتر روحانی نیز قرار گرفته بود.

انتقال ارز به مناطق آزاد ممنوع شد

در پی مصوبه بانک مرکزی پرداخت تسهیلات ارزی و همچنین انتقال منابع ارزی از سرزمین اصلی به مناطق آزاد ممنوع شده است.

لاریجانی در نامه به احمدی نژاد: فروش خودرو به قیمت تجاری غیر قانونی است

رئیس مجلس با ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به رئیس‌جمهور، پنج مصوبه دیگر هیئت وزیران را مغایر قانون اعلام کرد.

نگرانیم پرونده‌های فساد مالی در شرایط عادی به نتیجه نرسند

یكی از دغدغه های رییس قوه قضاییه رسیدگی به پرونده های اقتصادی و مالی است كه اگر در شرایط عادی دنبال شوند این نگرانی وجود دارد كه به نتیجه مطلوب نرسند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.