پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

روایتی از ۱۰ روز تلاش عیدانه در طبق نمدار کرمان/ مشقت و صمیمیت؛ دو روی سکه اردوهای جهادی

گروه جهادی قمربنی‌هاشم (ع) دانشگاه صنعتی اصفهان هر ساله نوروز خود را در کنار مردم محروم کشور سپری می‌کند و در شناسایی جدید خود در استان کرمان، با منطقه محرومی به نام طبق نمدار آشنا شده است و همزمان با نوروز ۹۵ فعالیت جهادی خود را در این منطقه آغاز کرد.

۱۱ هزار دانشجوآماده خدمت‌‌رسانی در اردوهای جهادی

مسئول سازندگی سازمان بسیج دانشجویی گفت : دوران نگاه حداقلی به حرکت جهادی و گذراندن اوقات فراغت در اردوهای جهادی تمام شده و الان محور فعالیت گروه‌های جهادی توجه ویژه به رفع مشکلات مناطق محروم در همه ابعداد فرهنگی، اجتماعی، بهداشتی، سازندگی و.. است

پیش‌دبستانی در مناطق محروم رایگان می‌شود

مدیر کل پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال پیش دبستانی در مناطق محروم رایگان می شود.

گزارش‌تصویری: بیمارستان‌صحرایی در بلوچستان

بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه امروزه دارای حداقل 60 بیمارستان فوق تخصصی صحرایی است که قوی ترین نیرو در داشتن سامانه های انتقال و درمان در صحراست بصورتی که سی تی اسکن، اکو، اتاق های عمل جراحی و… بصورت اتوبوسی و سیار طراحی و ساخته شده است.

حضور مجدد وزیر بهداشت در منطقه بشاگرد

سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی برای پنجمین بار به منطقه محروم بشاگرد رفت؛ این بار اما در قامت وزیر. به روستای ۱۰ هزار نفره “درپهن” سر زد تا اوضاع بهداشت و سلامتش را بررسی کند.

فیلم: تیزر مستند ماهی‌ها در سکوت می‌میرند

مستند «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند» به پیشنهاد طلابی ساخته شده که به منطقه محروم سیستان رفت و آمد داشته‌ و از نزدیک با دردهای مردم منطقه آشنا شده‌اند. ساخت این مستند کاری است از یاسر عرب و محسن زارعی.

«روستاکالا» ابتکاری جالب به نفع روستاییان

روستا کالا یک شبکه مردمی است با اهداف غیر تجاری و در راستای حمایت از تولید ملی، رونق کسب و کار روستایی، جلوگیری از مهاجرت‌های شغلی و در ‌‌نهایت پیشرفت مناطق محروم به دست خود روستاییان عزیز

ادامه جراحی وزیر بهداشت در مناطق محروم

وزیر بهداشت با انتقاد از انفکاک خدمات‌رسانی به سالمندان در کشور بر ادامه جراحی‌های خود در مناطق محروم تاکید کرد و گفت: دو هفته دیگر هم نوبت بنده برای انجام عمل‌های جراحی در قالب تیم خیریه و پزشکی نوآوران سلامت است.

کسی سراغی از «بلده» نمی‌گیرد

بلده شهری کوهستانی و دورافتاده در شهرستان نور مازندران است که محرومیت در آن موج می‌زند؛ انگار این شهر و بخش از یاد مسئولان رفته و فراموش شده است.

راهی که یک طلبه از دبی تا قم پیمود+عکس

مسئول گروه جهادی مروّجین مذهب درباره چگونگی طلبه‌شدن خود می‌گوید: پس از دانشگاه، شغل خوبی برای من در دبی امارات مهیا شده بود اما توصیه یک عالم ربانی مرا از این رو به آن رو کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.