نگاه عامیانه به مهدویت، گاهی مصادیق سیاسی پیدا می‌كند

البته نگاه عامیانه و جاهلانه گاهی مصادیق سیاسی هم پیدا می‌كند. افرادی حول محور یك آموزه‌ی خرافی گرد هم می‌آیند و جریانی سیاسی ایجاد می‌كنند و به سوءاستفاده از آن می‌پردازند.

آیت‌الله امینی: در انقلاب حضرت مهدی(عج) كارها با معجزه پیش نمی‌رود

انتظار یعنی آماد‌گی. یادمان نرود كه ما منتظران انقلاب جهانی حضرت مهدی(عج) هستیم و باید بدانیم كه كارها با معجزه پیش نمی‌رود. ما باید دو نوع آمادگی فردی و اجتماعی داشته باشیم. تك‌تك افراد باید آماده باشند. یعنی خودشان را آن‌گونه بسازند كه امام زمان(عج) توقع دارد. امام زمان(عج) می‌آید تا با ظلم و ستم مبارزه كند، با جهل و نادانی مبارزه كند، با بی‌سوادی مبارزه كند

انقلاب اسلامی گامی به سوی ظهور است، نه خود ظهور

البته ما باید توجه داشته باشیم كه وقوع انقلاب اسلامی، گامی به سوی ظهور است و نه خود ظهور. بنابراین سطح توقعاتمان از انقلاب اسلامی باید معقول باشد. طبیعی است كه جامعه‌ی ما در این مسیر با مشكلات و مسائل بسیاری روبه‌رو خواهد شد. آن‌چه مهم است، جهش و حركت ما به سمت ظهور است. بنابراین جهش و تحول بزرگی صورت گرفته، اما در زمان ظهور به نقطه‌ی مطلوب خواهیم رسید.

بزرگترين وظيفه‌ى منتظران حضرت ولی‌عصر (عج)

بزرگترين وظيفه‌ى منتظران امام زمان اين است كه از لحاظ معنوى و اخلاقى و عملى و پيوندهاى دينى و اعتقادى و عاطفى با مؤمنين و همچنين براى پنجه درافكندن با زورگويان، خود را آماده كنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.