منوچهر محمدی: به جرئت می‌گویم در تاریخ روابط بین الملل چنین توافقی ندیده‌ام

هنوز پروتکل را امضا نکرده، آن‌ها می‌گویند باید پادگان‌ها را بازرسی کنیم. وقتی امضا کردیم که دیگر هر جا را خواستند بازرسی می کنیم. به بازرسان آژانس باید اعتماد کنیم؟ هانس بلیکس گفته بود که بازرسان آژانس دو دسته اند. خوب‌هایشان جاسوس آمریکا و بدهایشان جاسوس اسرائیل هستند!

فردا نشست مطبوعاتی منتقدین توافق هسته‌ای

نشست خبری کمیته صیانت از منافع ایران با عنوان «توافق لوزان؛ کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟» با سخنرانی اساتید و کارشناسان​ و حضور رسانه‌های داخلی و خارجی جهت تبیین واقعیات مذاکرات ​لوزان روز یکشنبه 16 فروردین برگزار می‌گردد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن تکرار سالانه انقلاب اسلامی است

راهپیمایی۲۲ بهمن نه جشن تولد انقلاب اسلامی زخ داده در سه دهه گذشته، بلکه تکرار سالانه خود انقلاب اسلامی است . جسارت بالایی می طلبد که انقلابی، در موعد از پیش تعیین شده ای در هرسال، تمام دستاوردها و حیثیت خود را به آزمون حضور مردم در راهپیمایی بگذارد؛این نوع تهور و شجاعت در هیچ انقلاب دیگری شبیه ندارد.

سینمای اجتماعی نیاز به بازتعریف دارد

سلسله نشست های نسبت سینمای ایران و منافع ملی که در حوزه هنری برگزار می شود این بار به موضوع سینمای اجتماعی و بازنمایی مصلحانه جامعه اختصاص داشت.

عکس: مخالفت شدید روحانی با فیلم مارمولک

«حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسن روحاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي بعد از ديدن فيلم مارمولك ضمن ابراز تاسف از ساخت و نمايش اين فيلم گفت: حتي در رژيم شاه هم كه دشمن روحانيت بود، كسي جرأت و جسارت ساخت فيلم موهني مثل مارمولك را نداشت… وي خطاب به منوچهر محمدي و كمال تبريزي (تهيه كننده و كارگردان فيلم) گفت: توجيهاتي كه شما براي مثبت جلوه دادن اين فيلم به عمل مي آوريد، به هيچ وجه قابل قبول نيست و اصولاً ساخت اين فيلم كار نادرستي بوده است.»

تعدادی از منتقدان «بی سواد» توافقنامه ژنو را بیشتر بشناسیم

اظهارات عجیب و جنجالی رییس جمهور در اجلاس روسای دانشگاه ها در دانشگاه بهشتی و «بی سواد» خواندن منتقدان توفقنامه ژنو منجر به واکنش های فراوانی میان مردم و نخبگان جامعه گردید و همچنان حیرت افکار عمومی نسبت به بیان این اظهارات از سوی آقای روحانی ادامه دارد.

بازیگران ۱۸ تیر ۱۳۷۸ چه کسانی بودند؟+عکس

حدود ۱۵۰ نفر از دانشجویان اقدام به راهپیمایی غیر قانونی کرده و سپس با تحریکات عده‌ای از عناصر افراطی از کوی دانشگاه خارج می‌شوند و با سر دادن شعارهایی مراتب اعتراض خود را ابراز می‌دارند که از جمله شعارهای دانشجویان این بود: «طرح سعید امامی ملغی باید گردد»،» مجلس فرمایشی، خجالت خجالت»، «خاتمی‌خاتمی حمایتت می‌کنیم»، آزادی اندیشه، همیشه‌همیشه».

«مقاومت»؛ ابزار پیشرفت یا مانعی برای آن؟

در بسیاری از مجامع دانشگاهی و سیاسی این باور وجود دارد که برای توسعه و تحقق اهداف سند چشم انداز، باید نوعی رویکرد تنش‌زدا و قائل به همکاری با جامعه‌ی بین المللی اتخاذ شود؛ این در حالی است که گفتمان پیشرفت، سازش را برنتابیده و بر مقاومت استوار است. با این وصف آیا مقاومت مانعی برای تحقق سند چشم‌انداز نیست؟

آنونس «بوسیدن روی ماه» با صدای اصفهانی

ترانه این آنونس با صدای محمد اصفهانی و نگار جواهریان، سروده عبدالجبار کاکایی است و موسیقی آن را آریا عظیمی‌نژاد ساخته است. این همکاری مشترک هنرمندان سرشناس ایرانی عاشقانه‌ای برای مادران ایرانی است و به این ترتیب برای نخستین بار تجربه‌ای بدیع در ساخت آنونس یک فیلم اتفاق می‌افتد.

ناگفته‌های منوچهر محمدی از فیلم بازمانده در جشنواره فجر

«بازمانده» به دلیل پوشش خانم ها – که به زعم آقایان مناسب نبود – اثری غیر قابل نمایش عنوان شد اما نکته جالب ماجرا اینجا بود که از ما میخواستند خود ما به شکل خودجوش اعلام کنیم فیلم مان فاقد کیفیت و استاندارد لازم است!

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.