چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

پیش به سوی چین

پس از اتخاذ سیاست نزدیکی به چین و دوری از امریکا توسط رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین، شاهد تغییراتی در جامعه فیلیپینی هستیم که در این گزارش به آن پرداخته می شود.

دریای مدیترانه؛ مرگبارترین مسیر برای آوارگان

سازمان بین المللی مهاجرت اعلام کرد: از ابتدای سال ۲۰۱۵ میلادی تا کنون بیش از ۳ هزار نفر از آوارگان ناشی از جنگ و تروریسم، در دریای مدیترانه غرق شده اند.

آلمان برنده جنگ سوریه است

کشورهای زیادی در جنگ بوسنی به کمک مسلمانان بوسنی آمدند اما قطعاً مؤثرترین آن‌ها ایران بود. حجم کمکهای ارسالی از ایران به بوسنی آن‌قدر زیاد بود که در پایان جنگ علی عزت بگوویچ رییس‌جمهور بوسنی هم گفت «اگر کمک های ایران نبود مردم بوسنی از مهلکه صرب ها جان سالم به در نمی بردند.» اما سؤال اینجاست که چه شد که بعد از جنگ مردم بوسنی کمک‌های ایران را فراموش کردند.

راز استقبال مرکل از جنگ‌زدگان سوری

موضوع سیل مهاجران و جنگ زدگانی که به اروپا سرازیر شده اند تا هم از جنگ و خونریزی‌های تروریست رهایی پیدا کنند و هم باقی زندگی‌شان را در آرامش و آسایش بگذرانند این روزها خبر یک جهان است.

پشت پرده کمپین رسانه‌ای انتشار تصاویر آیلان

رسانه‌های اروپايی به طور گسترده اقدام به انتشار تصویر یک کودک کرد سوری به نام «آیلان کوردی» که در دریا غرق شده و همین‌طور گزارش‌های متعدد درباره موج پناهندگان سوری کرده‌اند که خود را پیاده به اروپا می‌رسانند. با این وجود «تیری میسان» محقق و منتقد فرانسوی معتقد است این عکس‌ها تقلبی است و برای تأمین منافع ناتو و همین‌طور «اولریش گریلو» رئیس فدراسیون صنایع آلمان طراحی شده است.

هجوم مهاجران و موج‌سواری اقتصاد آلمان

اقتصاد آلمان اکنون نیازمند جذب نیروی کار متخصص بوده که شرایط موجود این امکان را بسادگی در اختیار مقامات و مسئولان کشور قرار داده تا از میان سیل پناهجویان آن گروه را که برای اقتصاد آلمان مفید هستند انتخاب و جذب کنند.

پروژه آواره سازی مردم سوریه کار کیست؟

به نظر می رسد مسئله ورود آوارگان سوری به خاک اروپا و احتمال خودجوش بودن پدیده جدید به راه افتادن زنجیره های انسانی جدید از کشورهای اروپای شرقی به مقصد غرب اروپا که باعث ایجاد بحث های جدی در داخل اتحادیه اروپا نیز شده است ، بسیار ضعیف است.

ورود 1800 مهاجر غیرقانونی جدید به یونان

مقامات یونانی طی گزارشی از ورود 1800 مهاجر جدید به بندری در نزدیکی پایتخت این کشور خبر دادند.

تراژدی پناهجویان

کشورهای اروپایی که به‌دلیل منافع خود حاضر به حمایت‌های میلیاردی از تروریست‌ها هستند و آموزش و تامین سلاح آنها را دنبال می‌کنند نسبت به تراژدی گرسنگی و مرگ تدریجی پناهجویان کاملا بی‌تفاوت بوده یا با اختصاص مبالغ ناچیزی از کنار آن می‌گذرند.

«انسانیت» در اروپا در حال نابود شدن است

یک تحلیل‌گر انگلیسی برخورد اروپائیان با مهاجران به این قاره را خطری برای از دست دادن انسانیت عنوان کرد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.