پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

کلیپ/ مشکلات بانکی مهاجران در ایران

چرا بانک های ایران مهاجران را از داشتن کارت بانکی محروم کرده اند و کارتهای موجود را می سوزانند؟
آیا دیگر کشورهای دنیا هم چنین رفتاری دارند؟
دلیل این محرومیت جدید مهاجران حاضر در ایران چیست؟

مهاجران و نهضت احیاء افغانستان

وی با اشاره به مشترکات فراوان زبان، تقویم، فرهنگ، آداب و رسوم، خط و حتی عیدنوروز میان ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها که در دنیا بی‌نظیر است؛ گفت: من شخصا تاکنون ایران و افغانستان را دو ملت جدا از هم حساب نکردم و هیچ‌وقت نگاهم به افغانستان نگاه به یک کشور خارجی نبوده‌است. مخصوصا ما خراسانی‌ها انس طولانی و بلندمدت با افغانستانی‌ها داشته‌ایم.

دستور برخورد قضایی با مأموران توهین‌کننده به مهاجرین افغان

این یک نشانه‌ است. نشانه‌ای برای اینکه تلاش برای احقاق حقوق مهاجرین افغانستانی نتیجه خواهد داد. نیروی انتظامی امروز اعلام کرد که دستور برخورد قضایی و انضباطی با ماموران داستان ما داده شده است.دوران جدیدی آغاز شده است.

برخورد ایران با مهاجرین افغان قابل تقدیر است

رئیس پارلمان افغانستان با اشاره به برخورد دولت ایران با مهاجرین افغان گفت: نحوه رفتار ایران با مهاجرین افغان قابل ستایش و تقدیر است.

«وطنم افغانستان» زندگی مهاجرین‌افغان در ایران

سریال «وطنم افغانستان» به کارگردانی بهرام درخشان و تهیه کنندگی النا اسبقی ۲۱ آبان در تهران کلید می‌خورد.

ویژه‌نامه ما و مهاجران افغان +دانلود

حضور میلیونی اتباع افغان در ایران که بخش زیادی از آن‌ها نزدیک به سی سال است که در کشور حضور دارند، فرصت‌ها و تهدیدهایی را از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی رقم زده و این موضوع همواره در پیشانی روابط دو ملت مسلمان ایران و افغانستان قرار داشته و دارد. این ویژه نامه سعی کرده است با نگاهی منصفانه اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مورد مهاجرین افغان را از نگاه مسئولان و نخبگان دو کشور مورد بررسی قرار دهد.

۶ سوءتفاهم بزرگ درباره مهاجرین افغان

اما واقعیت این است که ما شهروندان مسلمان حکومت جمهوری اسلامی ایران اگر به هر یک از گزاره‌های گفته شده معتقد باشیم و از آنها لزوم اخراج مهاجرین افغان را نتیجه بگیریم باید در دینداری و شهروند جمهوری اسلامی بودن‌مان شک کنیم؛ تا چه رسد به این که مسئولیتی هم در این نظام و دولت این نظام داشته باشیم.

ستاره‌دارها را باز می‌گردانند اما شاعر مدافع انقلاب…

الان دانشجویان ستاره‌دار را به دانشگاه برمی‌گردانید، بعد یک آدمی که هیچ مشکلی ندارد، این همه خدمت کرده، شعرش مورد توجه رهبر انقلاب است و هزار و یک افترا را به جان می‌خرد، بدون ارائه هیچ دلیلی اخراج می‌کنید؟

اخراج بی دلیل شاعر افغان از ایران!

من وقتی به وزارت علوم مراجعه کردم. سوالات مختلفی از من پرسیدم . مثلا اینکه با چه کسی ازدواج کردم، کجا زندگی می‌کنم ، از کجا پول در می آورم و سرانجام هم به من گفتند که شما باید برای دو سال ایران را ترک کنید.

با این بلاتکلیف‌ها چه باید کرد؟

ورود،استقرار و تردد غیر مجاز اتباع خارجی به کشور در حالی سبب بروز برخی آسیبهای اجتماعی شده که مسئولان در سالهای اخیر بارها درباره ازدواج ایرانیها با اتباع غیرمجاز، تولد کودکان بدون شناسنامه و جایگزینی آنها به جای کارگران ایرانی ابراز نگرانی کرده و هشدار داده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.