خلعِ سلاحِ مهدویت!

چند سالی می‌شود که نماهنگ‌هایی احساسی با صدای علی فانی در موضوع مهدویت در سطح وسیع منتشر شده و طرفداران قابل توجهی هم دارد. قطعاتی مانند به طاها به یاسین شنوندگان و علاقمندان پرشماری دارد. تلویزیون هم به کرّات از این آواها استفاده می‌کند.
البته این نگرش، منحصر در چنین نماهنگ‌هایی نیست و عموماً در نظام آموزشی و فرهنگی موجود، امامِ موعود، چنین تصویری دارد.

مبانی فلسفی مهدویت چیست؟

علامه طباطبائی در رساله ولایت می نویسد: ولایت آخرین درجه کمال انسان است و مقصود نهایی از تشریع شریعت حقه خداوندی است.

بزرگترین گردهمایی مهدویت چگونه برگزار شد؟

مدیر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران گزارشی از برگزاری مراسم نیمه‌شعبان در این مسجد ارائه داد.

«شاه شمشادقدان» دفتری برای شعر مهدویت

«شاه شمشادقدان» عنوان مجموعه شعر مهدویت از شاعران معاصر افغانستان است که با کوشش «سیدسکندر حسینی(بامداد)» به تازگی در کابل منتشر شده است.

برخورد تطبیقی با علائم ظهور نادرست است

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در هر دوره‌ای با تدبیر الهی،‌ بخشی از پازل نشانه‌ها و علائم ظهور شکل می‌گیرد و افراد فکر می‌کنند ظهور نزدیک است، اما باید عالمانه درباره مهدویت بحث کرد و انتظار داشت.

نشانه ظهور محوری؛ تقابل با نگاه اسلام ناب به مهدویت

به‌جای تطبیق مصادیقی مثل مرگ ملک‌ عبدالله، باید بر انجام وظایفی که متضمن آماده‌سازی خود ما، تحقق آرمان‌هایی مثل عدالت و پیشرفت زمینه‌سازی تحقق نهضت جهانی اسلام و بسیج جهانی مستضعفین تمرکز کرد، که تحقق ظهور بیش از همه‌چیز بسته به این زمینه‌سازی، آمادگی، تمکن و پذیرش نسبی حرکت حق در دنیاست.

آیا قیام امام مهدی(عج) با کشتار همراه است

پس از بررسی روایات چنین به دست می‌آید که درباره حجم و عدد قتل و کشتار افراط و تفریط شده و واقع چیز دیگری است، سیاست امام مهدی(عج)، سیاست پیامبر(ص) است. گاهی مقتضای عدالت و گستردن عدالت بر جامعه این است که دشمنان لجوج کشته شوند.

یاران اصلى امام‌‎زمان(عج) عصاره تاریخ هستند؟

قیام مهدوى به حدى گسترده و فراگیر است که در قلمرو آن، همه ملیت‌‏ها و گروه‏‌ها – از گذشته تا حال و آینده – حضور دارند و حتى ملائکه الهى نیز در آن به ایفاى نقش مى‌‏پردازند.

معرکه‌گیری شیعیان اسرائیلی در فیس‌بوک

شک ام برطرف شد که این صفحه ها توسط اسرائیل حمایت می شوند، چون هر مسلمانی می داند که نظام دجال منش اسرائیل با پیروان دین یهود به یکی نیست، بر فرض هم که باشد مگر قرآن نفرموده: لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِينَ آمَنُواْ الْيَهُودَ وَالَّذِينَ أَشْرَكُواْ(مائده82) (هر آينه سرسخت‏ترين مردم را در دشمنى با مؤمنان، یهودیان و مشركان می یابى.)

عدالت مهمترین ویژگی منزلگاه پایانی کاروان بشریت است

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه تحقق شرایط مطلوب در دوران امام زمان (عج) بصورت دفعی نخواهد بود، خاطرنشان کردند: در آن دوران نیز تنازع میان خیر و شر در طبیعت بشر ادامه خواهد داشت و در کنار افراد خوب، افراد بد نیز خواهند بود اما شرایط آن دوران به گونه ای است که زمینه خوب شدن انسانها و تحقق عدالت بسیار فراهم است.