قصه های دیروز برای بچه های امروز

چگونگی ارائه آثارکهن در ادبیات کودکان و نوجوانان سالهاست که مورد‌ توجه و بررسی و بحث صاحبنظران دنیا است. محققین و دست اندکاران جهانی ادبیات کودک و نوجوان، ارائه متون کهن و هم چنین شناساندن فرهنگ عامه به آنان را لازم و ضروری می ‌دانند و راه‌ های ارائه آن را مدام مورد بررسی قرار می‌ دهند و اهمیت آن را گوشزد می‌ کنند. زیرا بر این باور هستند که شناخت کودک از فرهنگ و آثار گذشته قوم خود، اولین قدم در راه شناخت خود است تا هویت شخصی قدرتمندی را باز یابد. همچنین اعتقاد دارند که کودک و نوجوان از این طریق به فرهنگ دیگر کشورها علاقمند می شود.

نشان جایزه «آذریزدی» رونمایی شد

مراسم رونمایی از نشان و پوستر جایزه ادبی مهدی آذریزدی با حضور جمعی از اهل فرهنگ و هم‌زمان با ماه مبارک رمضان برگزار شد.

خانه ابدی آذریزدی هنوز بی‌سامان است

سه سال پس از درگذشت مهدی آذریزدی، خانه ابدی وی واقع در آرامستان خرمشاد شهر یزد هنوز بدون سامان و بی‌نام و نشان باقی مانده است. این در حالی است که از سال آینده روزی به یاد وی با عنوان روز ادبیات کودک و نوجوان در تقویم رسمی کشور درج می‌شود.

انتشار قریب‌الوقوع خاطرات منتشرنشده آذریزدی

انتشارات کتابخانه ملی به زودی کتابی جامع از خاطرات زنده‌یاد مهدی آذریزدی را منتشر می‌کند که این اثر ناگفته‌هایی از زندگی این نویسنده کودک و نوجوان را از زبان خودش روایت می‌کند.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» با ویرایش و گرافیک جدید می‌آید

ویرایش جدیدی از مجموعه هشت جلدی «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» اثر زنده‌یاد مهدی آذریزدی تا دو هفته دیگر منتشر می‌شود.

مگر چقدر مثل تو داشتیم؟

نمی‌دانم که آیا بچه‌های خوب قصه‌هایت می‌دانند که تو در تمام عمرت تنها به آن‌ها فکر کرده‌ای؟ نمی‌دانم که آیا آن‌ها می‌دانند تو در یک اتاق 2 در 3 متری زیر شیروانی، با یک لامپ نمره ده‌ دیوارکوب، برای نخستین‌بار دست به قلم بردی تا کودکان مرز و بومت از لذت خواندن شیرین‌ترین داستا‌های عالم بی‌بهره نباشند؛

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.