احیاء نهضت آزادی با تنفس مصنوعی!

در شرایط کنونی جهان اسلامی‌یکی از اساسی ترین نیاز‌های امت اسلام وحدت است.

۱۳ آبان زمینه‌ها و دستاوردهای آن

در اسناد لانه جاسوسی بیش از صد استراتژی و تاکتیک برای مقابله با انقلاب اسلامی وجود دارد و قابل دسته بندی است و سالگرد سیزده آبان می­‌تواند فرصتی باشد برای بازخوانی این اقدامت و اسناد. چرا که همین امروز بسیاری از همین روش‌­ها در سطحی متفاوت­‌تر و پیشرفته‌­تر همچنان در دستور کار آمریکا و دشمنان انقلاب و ملت ایران است.

بیراهه‌ای‌که بازرگان برای‌فرزندان ناخلفش‌گشود

مهدی بازرگان تلاش می‌نمود تا میان راهی که انبیا رفتند و راهی که بشر و علم جدید می‌رود، این‌همانی ایجاد کند. مجاهدین خلق، این اندیشه‌ی مهدی بازرگان را وام گرفتند و برآن شدند که مارکسیسم و آرای مارکس و لنین نیز همان راه انبیاست.

ظریف باید وزیر دولت بازرگان می‌شد

آقای ظریف همواره در اظهارنظرهای خود با زبان انگلیسی سخن می‌گوید و از زبان فارسی استفاده نمی‌کند تا همگان بدانند دقیقاً چه موضوعی را مطرح می‌کند،‌آنگاه صحبت‌های وی که به انگلیسی بیان شده به آلمانی ترجمه می‌شود و در نهایت آقای ظریف می‌گوید اظهارات من تحریف شده است.

کدام اعتدال؟ واقع‌بینانه و عادلانه یا محافظه‌کارانه و ارتجاعی؟

اعتدال میانه‌روی بین حق و باطل نیست، حد وسط افراط و تفریط است. ضعف در پای‌بندی به حق و حرکت بین حق و باطل اعتدال و سازگاری نیست، تذبذب است. بین حق و باطل خط سومی نیست، همه‌اش باطل است.

آنچه امام درباره وعده «آب و برق مجانی» به محرومین گفت

وظیفه انقلاب، بیش از رشد مادی مردم، رشد معنوی آنان است. در حقیقت امام به خاطر این که مبادا این قبیل وعده‌های دولتی، انقلاب اسلامی را به انقلابی صرفا مادی و با اهدافی مادی تبدیل کند، مصوبه دولت موقت را اینچنین تصحیح می‌کند که دلخوش به این نباشید که آب و برق مجانی می‌شود!

مهدی بازرگان؛ از اسلام حداکثری تا اسلام حداقلی

در این مقاله سعی بر آن است تا از یک سو تغییر نگرش فکری مهدی بازرگان در آثار او از سال 41 تا اوایل دهه 70نشان داده شود و از سوی دیگر عملکرد وی به عنوان یک انقلابی و کسی که مورد اعتماد امام خمینی(ره) قرار گرفت نیز مورد موشکافی و سنجش قرار گیرد.

تأسيس انجمن‌هاي اسلامي توسط بازرگان يك دروغ تاريخي است

نكته جالبي در خاطرات بازرگان است و ‌بخش اول خاطرات وي تاييد خاطرات حشمت‌الله آزاده است، در بخش دوم خاطرات بازرگان پرده جديدي از انجمن‌هاي اسلامي باز مي‌شود…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.