عبدالرحیم سعیدی راد، شاعر حماسه و بیداری

اولین زمزمه های شعری ام در خود جبهه بود منتها سال ۶۴، تا قبلش هیچ زمینه ای نداشتم. آنجا خیلی با کمبود شعر مواجه بودیم. در جبهه شاعر که نداشتیم همراهمان. همینجوری بچه‌ها سرهم می کردند یک سری چیزها را می‌خواندند.

مشروح مصاحبه تریبون مستضعفین با سعیدی‌راد

روز جمعه بود. از سر مزار همراه پدرم با دوچرخه برمی‌گشتم. در مسیر هواپیماها را دیدم. ورودی شهر بودم که با دوچرخه تند تند می‌آمدم، یک لحظه دیدم که دو تا هواپیما که دقیقا از بالا سر جاده داشت می آمد بالای سر ما من افتادم زمین، چون بالای سر جاده می‌آمدند و از بالای سر من که رد شدند بادش به ما خورد و صداش آمد. تا رسیدیم خانه فهمیدیم که جنگ شده و عراق حمله کرده.

آجرک الله یابن الزهرا

یا اباعبدالله
تشنگی‌ام را، تشنگی رویت را، تشنگی روی خورشیدی‌ات را، عاجزانه به رخت می‌کشم. به رخت می‌کشم آقای همه زیبایی‌ها و تنهایی‌ها.
شنیده‌ام که کمتر دست رد به سینه کسی می‌زنی. و شاید هم اصلا نزنی. از تو می‌خواهم. مرا در کنار خود بپذیری، بابی انت و امی.

کهکشان قامت غیرت و شجاعت

در این زمانه دلتنگی ها و دلگرفتگی ها و دلشکستگی ها، برای رسیدن به وصل معشوق، دست به دامن تو گشته ام. تویی که تمنا به خود افتخار می کند که به پای تو بیفتد. تویی که دست نیازمند، به خود می بالد که به سوی تو دراز شود. تویی که اجابت رنگ می گیرد از لطف تو، و تویی که کرامت نشان از بی کرانه گی تو دارد.

کودک زیبای بهشت

کودک زیبای بهشت، با دست های کوچکت، دست های تنهای من را دست گیر باش علی وار.

بنیامین: قطعات مذهبی قرار نبود با صدای من منتشر شود

آن قطعات مذهبی قرار نبود با صدای من منتشر شود، در برنامه کاری من نبود، ولی حتما خیری بود که مردم با صدای من شنیده‌اند واز آن استقبال کردند و من از این موضوع واقعا خوشحال هستم

امیرخانی: صنعت نشر، سالم ترین صنعت فرهنگی ماست

ما راجع به چیزهای ناشناخته‌ای که نسبت به آن‌ها ابهام داریم، راحت لغت «مافیا» را استفاده می‌کنیم. به نظرم صنعت پخش قطعا سالم‌ترین صنعت فرهنگی ما است. به نسبت صنعت سینما، به نسبت صنعت نمایش و به نسبت سایر صنایع، قطعا صنعت نشر ما سالم‌ترین صنایع است.

علی صیاد شیرازی؛ امیر دل‌ها

حضرت امام (ره) در حکم فرماندهی صیاد شیرازی اینگونه می آورند: «با تقدير از زحمت‏هاي طاقت فرساي سركار سرهنگ صيادشيرازي كه با تعهدكامل به اسلام و جمهوري اسلامي در طول دفاع مقدّس از هيچ‏گونه خدمتي به كشور اسلامي خودداري نكرده و اميد است در آينده نيز در هر مقامي باشد، موفق به ادامه خدمت‏هاي ارزنده خود شود.»

سید ابراهیم اصغرزاده، فیلم‌سازی ناتمام

اولين تجربه سينماييش را اوايل سال 1363 آغاز كرد. برای خبرنگاری و عکاسی به جبهه های جنگ رفت و آنجا بود که به یکباره به خودش می آید که می بیند هم عکاس و خبرنگار است و هم رزمنده و هم بی‌سیم‌چی فرمانده ای که امروز شهردار پایتخت است. هم زمان با رزم، دوربين به دست گرفت و چند فيلم كوتاه تبليغي براي سپاه ساخت.

شعر: به برکت مرگ تو!

امروز روز تو نیست | امروز ِ روز، روز امثال تو نیست | روز رفتن است | روز رهایی | پر زدن در هوایی که صاحبش تو باشی | و برای نفس کشیدنت | لحظه ای به کپسول چند ده کیلویی اکسیژن نیاز نداشته باشی

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.