در گذشته بمانیم یا نمانیم؟

اگر قرار است گذشته سیاه انگلیس و فرانسه و ظلم‌های این دولتها به ملت فراموش شود، ‌اگر قرار است چشم بر فتنه سیاه سال 88 بسته شود، آنگاه چرا باید به کسانی كه همراه یك ملت به فرد و دولت رای داده‌اند حمله نمود و حتی با حالتی طلبكارانه از آنها خواست كه برای رای و حمایتی كه كردند عذرخواهی كنند و توبه به جا بیاروند؟

کاش بعضی‌ها درست غربی بودند!

در امریکا و اروپا برای نگه‌داشتن سگ و رفتار با این حیوان قوانین محکمی وجود دارد و این‌گونه نیست که هر کسی به هر نحوی و هر سگی را که می‌خواهد بتواند داشته باشد. این قوانین هم برای حفظ امنیت شهروندان است و هم برای حمایت از زندگی خود سگ‌ها که متأسفانه نداشتن فرهنگ سگ داشتن در ایران موجب شده هم به حقوق شهروندی آسیب بزند و هم زندگی خود را سگ‌ها را به مخاطره بیندازد.

حرم امام و رویشهای پربار انقلاب

انتشار تصاویر تازه‌ای از بازسازی جدید حرم امام خمینی(ره) موجی از تعجب و انتقاد را در بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت. به‌گونه‌ای که محمدعلی انصاری سرپرست موسسه حفظ و نشر آثار امام خمینی را به واکنش وا‌داشت تا این اقدام به گونه‌ای را توجیه و منتقدین را قانع نماید.

کارهایی که برای تحقق شعار سال نباید انجام داد

همایشهایی با عنوان «همدلی و هم زبانی ریشه‌ها و پیامدها»!، «همدلی و همزبانی ملت و دولت چرایی چگونگی»، «نقش فلان موضوع در ایجاد همدلی» و …. همایشهایی است که به نظر از همین الان در بعضی نهادها آماده برگزاری برای سال 94 است!! منتهی به نظر می‌رسد این گونه همایشها و سمینارها که به تعبیر رهبری بیشتر به جلسه سخنرانی شبیه است دردی از همدلی و هم زبانی دوا نخواهد کرد.

تقدیر از حسن رحیم‌پور به خاطر مبارزه با تحجر و اسلام آمریکایی

اقدامات حجتیه و شبه حجتیه را می‌توان در تربیت نیروهای متدین ضدانقلاب خلاصه کرد، در پاسخ به این پرسش که باید در برابر این جریان در بعد اجتماعی و فرهنگی‌اش چه کرد، گفت: انجمنی‌ها در شهرهای مختلف در قالب تئاترها و گروه‌های هنری، انتشار کتب گوناگون، برپایی هیئات مذهبی، تأسیس مدارس غیرانتفاعی و …. فعالیت می‌کنند

قیام حسینی کاملا منطبق بر ظواهر شرع است

با توجه به فرمایشان آیت الله آقا مجتبی تهرانی، تضحیه و جانبازی و فداکاری اباعبدالله دقیقا با عقل و فقه سر و گار داشته است و از دل فقه بیرون می آید و آنجا که بین فنای دین و فنای شخص تزاحم پیش می آید شخص باید خود را عقلا و شرعا فدا و فنا کند تا دین باقی بماند. اگر سایر ائمه دست به سلاح نبردند به دلیل همین امر بود که چنین تزاحمی وجود نداشت.

نگاهی انتقادی به گزارش ۱۰۰ روزه رئیس‌جمهور

آقای روحانی در حالی چنین سخنی را به زبان می‌آورد که در سی خرداد همین سال آقای ترکان از دولت قبل به خاطر اقدام خوبی که در مورد کالاهای اساسی انجام داده بودند تشکر کرد و گفت: « آقای احمدی نژاد فرمودند وزرای دولت با دکتر روحانی از طریق آقای بقایی همکاری داشته باشند. از طرف دکتر روحانی هم بنده ماموریت پیگیری این موضوع را قبول کردم.رسیدگی به برخی امور فوری در اولویت مباحث ماست. البته دولت خودش وارد بعضی از این مسائل مثل تامین کالاهایی اساسی شده است که این کار را به خوبی انجام داده است و توانسته به موقع خریدهای لازم را انجام دهد.