فیلم: آمریکا در بوته آزمایش

مهدی فضائلی، میهمان بیستمین ویدئوی سه‌دقیقه ای «دونقطه» شد. وی در این قسمت به تشریح امتیاز بزرگ دولت برای مذاکره مستقیم با آمریکا و بهره‌برداری‌های آمریکا از این موضوع می‌پردازد.

علی معلم: مرد یعنی مرگ و زن یعنی زندگی

رئیس فرهنگستان هنر گفت: به استثنای انبیاء و اولیای الهی حتی فیلسوفان نیز بیشتر تخیل می‌کنند تا تعقل! بنابراین پس از اولیاء خدا همه مردم جهان شاعر هستند، چرا که با عقل دوراندیش زندگی نمی‌کنند.

حضور همزمان سپاه در ۳ عرصه

دست برتر ایران در منطقه که عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را تا دریای مـــدیترانه و به سمت خلیج عدن پیش برده است سرمایه عظیمی است که در بخش رسمی سیاست خارجی کشور تا حدودی مغفول مانده است.

کتاب دیده نمی‌شود تا خوانده شود

 دکتر مهدی فضائلی، مدیرعامل انتشارات سروش است. کسی که تجربه فرهنگی زیادی دارد و سال‌ها در عرصه کتاب و نشر فعالیت داشته است. البته او تنها یک ناشر نیست و کارشناس خبره‌ای نیز در حوزه فرهنگ و رسانه است. فضائلی عضو هیئت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی نیز هست. با او در غرفه انتشارات سروش […]

مطهری: سبک زندگی ما غربی شده است

علی مطهری گفت: آنچه که انقلاب ما را تهدید می‌کند خودباختگی نسبت به فرهنگ بیگانه است که امروز از آن تحت عنوان فرهنگ غربی یاد می‌شود و چه بسا ما در گرایش‌ تدریجی به فرهنگ غرب، متوجه تغییر سبک زندگی‌مان نیستیم.

پرسش‌هایی از مشاور فرهنگی رئیس‌‌جمهور

دولت به‌ دور از شعار و ژست روشن‌فکری ناگزیر است معیارهایی داشته باشد تا هنر و هنرمند واقعی را از هنر و هنرمند ادعایی جدا کند و برای اعمال این معیارها نیز نیازمند دستگاه یا نهاد و نیز فرآیندی است؛ فرآیند متمایزسازی هنر و هنرمند از هنرنما و هنرمندنما.

می‌خواهند «غنی‌سازی» را در مقیاس آزمایشگاهی به ما بدهند

فضائلی با بیان اینکه فعالیت های هسته‌ای ما همچنان ادامه خواهد داشت و متوقف نخواهد شد، تاکید کرد: بحث کاهش تحریم‌ها تنها یک گشایش مقطعی را به دنبال خواهد داشت.

حاشیه های مناظره حزبی در سیما

در حالی که در مناظره ها برای دعوت از مهمانان توازن موافقین و مخالفین در نظر گرفته می شود اما در این مناظره حبیبی، حضرتی، خباز و دهقان موافق حزب‌گرایی صحبت کردند و تنها سلیمی نمین و فضایلی بعنوان منتقد دیدگاههای خود را بیان داشتند.

برای رسانه‌ها، رساله عملیه می‌خواهیم

حوزه‌های علمیه و اهالی رسانه باید با هم تعامل كنند. من به عنوان یك خبرنگار باید یك رساله‌ی عملیه در حوزه‌ی رسانه داشته باشم. مگر این‌طور نیست كه افراد وقتی به سن بلوغ می‌رسند، واجب است احكام مبتلابه را یاد بگیرند؟ پس منِ خبرنگار هم باید احكام مربوط به كارم را یاد بگیرم و مرجع تقلید خود را انتخاب كنم.

رفتار هاشمی رفسنجانی در خور لطف مقام معظم رهبری نبود

رهبر انقلاب در آن خطبه ها به کسانی که فکر می کردند با فشار و کشاندن هواداران خود در خیابان ها نظام را وادار به عقب نشینی می کنند اتمام حجت کردند… رویکرد رهبری در مورد طرفین مناظره، متعادل بود به این دلیل که یکی از بحث هایی که به نظر می رسید در ایجاد اغتشاشات حداقل به عنوان یک بهانه به آن متوسل شده بودند همین موضوع بود و ایشان در آن خطبه ها اشکالی که به دو طرف مناظره یعنی احمدی نژاد و موسوی مطرح بود را یادآور شدند و نقد خود را نسبت به این نوع رفتارها در مناظره به صراحت اعلام کردند، ضمن اینکه اصل مناظره را تایید و خواستار ادامه آن شدند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.