اهل‌سنت کشورفرصت هستند نه تهدید

در کشور ما از فرصت و ظرفیت اهل‌سنت برای انتقال و نفوذ بین‌المللی تفکر انقلاب اسلامی در میان ملت‌های مسلمان استفاده نمی‌شود و برخلاف نگاه امام خمینی و مقام معظم رهبری، بعضی از مسئولین به اهل‌سنت کشورمان همواره به نگاه تهدید نگریسته‌اند تا فرصت! این در حالی است که وجود اهل‌سنت آگاه و بابصیرت در کشور ما فرصتی طلایی برای مدیریت تحولات مذهبی جهان اسلام است.

نقدی بر یک نام‌گذاری تفرقه‌افکنانه

از روزهای گذشته تصویر اطلاعیه‌ای در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در آن مؤسسه رسول اعظم (ص) وابسطه به بیت آیت الله سید صادق شیرازی، جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز نصرتِ عسکریین نام‌گذاری نموده و از حرکت کاروان‌های زیارتی ولائیان فدائی جهت فتح و نصرت سامراء خبر می‌دهد.

نقدی بر رویکرد اخبارگرایانه به قرآن کریم

در جریان اخباری‌گری، تفسیر قرآن کریم تنها از طریق روایات اهل‌بیت(ع) ممکن است؛ به دیگر سخن، اخباریون به جز آیاتی که دلالتشان بر معنا نص و صریح است، ظواهر آیات قرآن را به‌ تنهایی حجت و دلیل نمی‌دانند.

به اسم مبارزه با داعش در خدمت وهابیت

وحدت اسلامی در نگاه برخی به معنای وحدت مذهبی است، وحدتی که تحقق آن تنها با شیعه شدن همه مسلمانان اتفاق می‌افتد و البته وهابیت نیز به دنبال مشابه چنین وحدتی هستند، زیرا وحدت از نظر وهابی‌ها و بعضی افراطیون اهل سنت، به این معناست که همة مسلمان‌ها – چه شیعه و سنی- از اندیشه ‌های خویش دست کشند و وهابی شوند. با این نگاه و رویکرد آنها نیز همایش وحدت اسلامی برگزار می‌کنند.

شیعه بسترساز جمود در تفکر و خشونت در رفتار نیست

امروز ضرورت و اولویت بحث پیرامون اندیشه وجریان تکفیر به عنوان یک اندیشه افراطی و خطرناک بر کسی پوشیده نیست.

نقدی به پاسخ جناب آیت الله

چندی است که تعدادی از اردتمندان و مقلدان آیت الله سید صادق شیرازی ضمن توبیخ و تشنیع بر حقیر به جهت مطالبی که بنده در کتاب «قمه زنی سنت یا بدعت» پیرامون روایت سر به محمل کوبیدن حضرت زینب سلام الله علیها بیان داشته‌ام.

مداحان،‌سخنرانان و مدیران هیأت‌ها چه بخوانند؟

نشر آرما برای این روزها یعنی روزهای عزاداری برای سید و سالار شهیدان کتاب‌های ویژه‌ای دارد که به کار همه می‌آید اما به کار مداحان و سخنرانان و مدیران هیات‌ها بیشتر.

لعن‌های نامقدس در تبیین «تبری» منتشر شد

متأسفانه این جریان با تحریف آموزۀ تبری از دشمنان دین، جامعۀ اسلامی و خصوصاً شیعه را به‌سمت تعصبات کور مذهبی و ایجاد دشمنی‌های بی‌فایده بین مسلمانان سوق می‌دهد. این درحالی است که این گونه برداشت از آموزۀ تبری برخلاف تعالیم مکتب اهل‌بیت- علیهم‌السلام- است و بسیاری از عالمان شیعه نیز آن را ناصواب می‌دانند.

مقابله با فتنه‌گران، تفرقه‌کنی نیست!

متأسفانه افراط‌گرايان شيعه با به حاشيه راندن مباحث اصلي تفکر شيعي، به ترويج و تبليغ افکار و رفتارهاي موهني مي‌پردازند که مي‌تواند سهمگين‌ترين ضربه‌ها را بر پيکره مکتب تشيع وارده نمايد و با روي‌گردان ساختن ساير مسلمانان از تعاليم عالي شيعه، تفکر حقه را در انزوا قرار دهد.

وحدت‌اسلامی موضوع ویژه این شماره خیمه

یکصد و ششمین شماره ماهنامه خیمه – نشریه هیئت ها و مجالس مذهبی – با موضوع وحدت ویژه ماه مبارک رمضان منتشر شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.