پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

غرب توهین و تروریسم صادر می کند

تمدن غرب سالهاست که حرفی برای گفتن و ارزشی برای صادر کردن ندارد و مجموعه صادرات فرهنگی اش را مصرف زدگی و سرمایه سالاری و غفلت زایی و فساد و فحشاء و توهین به ارزشهای ادیان آسمانی و الهی و در یک کلمه نیهلیسم و پوچ گرایی تشکیل می دهد.

امکان‌سنجي تحقق تمدن تراز اسلامي در زمان غيبت معصوم

ما به اندازه وسعمان مکلف به اصلاح هستيم و بايد تلاش کنيم. در جامعه امروز بايد افقي را به مردم نشان دهيم؛ يک افق واقعبينانه و نسبي که بايد براي آن تلاش کنيم. اين‎‎ها همه سر جاي خودش، ولي بنده مي‎خواهم عرض کنم همه اين کار‎‎هايي که مي‎کنيم و همه زور‎‎هايي که مي‎زنيم، در حد آن نسبيت است

مهدی نصيری از تغيير در نظر تا تغيير در عمل

نصيري نه حشمت الله طبرزدي است نه محمد نوريزاد و نه عبدالکريم سروش. نسبت او با نظام و انقلاب و ولايت فقيه وثيق‎تر از آن است که درباره‎اش قضاوت‎‎هاي نابه جا و عجولانه انجام شود. پشتکار و همت او چه در دوراني که به فعاليت مطبوعاتي و فرهنگي و انتشاراتي همت داشت و چه امروز که به انديشه ورزي اهتمام دارد، ستودني است

ویژه‌نامه شهرآرا درباره شهید آوینی منتشر شد

بروید اسرار الصلوه بخوانید (ده روایت معتبر از سیدمرتضی آوینی)، حقیقت وجودش را از همه پنهان کرد (آوینی و نسبتش با ولایت در گفتگو با یوسفعلی میرشکاک)، جای آوینی خالی نیست (یادداشتی از وحید جلیلی)، باید شهید می شد و با تاریخ می آمد (گفتگو با ابراهیم فیاض درباره اندیشه شهید آوینی) و می خواهند از آوینی یک روشنفکر بسازند (روایت مهدی نصیری از اوینی و رابطه سوره و کیهان) بخش های مختلف این ویژه نامه کوتاه و خواندنی شهرآرا را تشکیل می دهند.

«آوینی» و افسانه بی‌طرفی تکنولوژی مدرن

آوینی تمدن جدید را فاوستی می‌داند. بر اساس افسانه‌ای یونانی فردی به نام فاوستوس خواهان قدرتی جادویی و شگفت انگیز می‌شود. او در ملاقاتی با شیطان خواسته خود را با وی در میان می گذارد، شیطان در ازای این که فاوستوس روح خود را به وی بفروشد، این قدرت شگفت و جادویی را به او می بخشد. قصه فاوستوس تمثیلی از تمدن تکنولوژیک مدرن است.

گزارش مشروح از دیدار فیلمسازان جشنواره عمار با رهبری

جشنواره شما عمار است. یک دوران طولانی کار را برای خودتان تعریف کنید. خیلی ازاین حرف ها را می دانیم و قبول داریم. اینها هست منتهی دنیا همین چند صباح ازاول انقلاب تا حالا نیست. دنیا یعنی امتداد و جریان تاریخ. این چند ساله ریزش، رویش و افت و خیز دارید. ازاین تجربه ها برای طراحی آینده استفاده کنید. ما حرکتی را شروع کرده ایم که اول راهیم.

مستند زندگی «مهدی نصیری» ساخته می‌شود

یکی از مستندسازان حاضر در دومین دورهٔ جشنوارهٔ مردمی فیلم عمار از ساخت مستند زندگی «مهدی نصیری» با محوریت فعالیت مطبوعاتی وی خبر داد.

محمد خاتمی: چرا خبر به این مهمی را پوشش ندادید؟!

روز بعد یادداشتی بسیار شدید از آقای خاتمی دریافت کردم که این لیبرال بازی‌ها چیست …

آوینی را باید از حجاب دوربین نجات داد

اغلب بحث‎ها درباره شهید آوینی حول محور مستند‎سازی‎ ایشان دور می‎زند؛ در واقع آقای آوینی را پشت حجاب دوربین برده‎ایم و من معتقدم‎ ایشان را باید از حجاب دوربین و مستند‎سازی نجات بدهیم. اگر آوینی به‎درستی شناخته می‎شد، امروز باید بسیاری از آثار او متون درسی برخی رشته‎‎های دانشگاهی و حتی حوزوی بود.

آیا اندیشه‌های احمدی‌نژاد اومانیستی است؟

بررسی انسان‌شناسی رئیس‌جمهور سوژه‌ای بود که به شبه مناظره‌ای مکتوب بین «مهدی نصیری» و «بهمن شریف‌زاده» انجامید.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.