در مذمت خساست بروکراتیک

یکی از اشکلات اساسی در ساختار اداری ایران وجود معضلی است که من نامش را میگذارم خساست بروکراتیک؛ به این معنا که در بسیاری از موارد برای گرفتن اطلاعات یا برخی اسناد بسیار ساده و غیرمحرمانه از یک ارگان که وظیفه اش تهیه این اطلاعات و قرار دادن آن ها در اختیار مراجعین هست، ارباب رجوع مجبور است ساعت ها بکوشد و روندهای عریض و طویل اداری را طی کند و سرانجام نیز امکان دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برایش فراهم نگردد.

بودجه نیم‌درصدی قرآن با موازی‌کاری هدر رفت

عضو هیات علمی دانشگاه مذاهب اسلامی معتقد است : برآیند حرکت بعضی دستگاه‌‌ها به کارهایی موازی و غیر ضروری ختم شد که نهایتا نتیجه‌ای جز به هدر رفتن بودجه کلان قرآنی سال جاری نداشت.

آیا «مهر» صداوسیما به دل کاربران فضای مجازی می‌نشیند؟

«فیس بوک ایرانی»، «توییتر ایرانی»، «یوتیوب ایرانی» و ایده‌هایی از این دست، در سال‌های گذشته بارها تکرار شده‌اند. ایده‌هایی که با هدف تقابل آمدند و گاه خواستند با استفاده از نشان‌های (Brands) موجود برای خود اعتباری کسب کنند و گاه با هدف تقابل با آنان، ایده‌های موجود را گرته‌برداری یا کپی‌برداری کردند.

تصمیم قابل تقدیر رئیس‌ جمهور پس از تذکر رهبری

رئیس جمهور در اقدامی قابل تقدیر ، پس از انتقاد رهبر انقلاب از موازی کاری در حوزه دیپلماسی، نمایندگان ویژه خود در مناطق خارج از کشور را تبدیل به مشاور کرد.

آزمونی دیگر از میزان ولایت پذیری رئیس جمهور

رهبر معظم انقلاب وزارت امور خارجه را مسئول هدایت منسجم و برنامه ریزی شده همه مسائلی دانستند و دولت را از هرگونه موازی کاری در این عرصه برحذر داشتند. باید دید اینک با این تذکر سرنوشت نمایندگان ویژه رئیس جمهور به کجا می انجامد؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.