تحریف امام از تریبون موسسه تنظیم و نشر آثار امام‎

مطرح کردن مواضع تحریف شده امام و تلاش برای برجسته کردن چهره‌هایی که در سال ۸۸ خود را مقابل نظام و انقلاب تعریف کرده بودند، متاسفانه به رویه ثابت ارگان رسانه‌ای موسسه تنظیم ونشر آثار امام تبدیل شده است و این در حالی است که این موسسه از بودجه عمومی اداره شده و در بودجه سال ۹۴ خود، تنها رقمی ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی را برای اداره ۲ سایت خود یعنی پورتال امام خمینی و سایت جماران از خزانه عمومی طلب کرده بود!

به دنبال القای شکاف بین اندیشه­ امام و آقا هستند

بخشی از اندیشه‌های امام دست این موسسه به‌نوعی اسیر و گرفتارشده است و اجازه انتشار آن را نمی‌دهند بسیاری از آن مطالب هم هیچ مشکل امنیتی و اطلاعاتی ندارد ولی اجازه انتشار نمی‌­یابد. چرا باید این‌طور سلیقه­‌ای عمل کرد.

ناطق‌نوری هم دست به تحریف امام زد

«من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه‌ی سالوسی و اسلام‌نمایی بعضی افراد، ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام که بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند و نباید از آن مسائل سوء‌ استفاده شود؛ و میزان در هر کس حال فعلی او است.»

شکایت موسسه تنظیم‌ونشر آثار امام از هراتی

مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) از عبدالحسین هراتی فرد هتاک به امام(ره) شکایت کرد.

روزنامه آرمان حذف بخش‌هایی از نامه‌ها توسط موسسه تنظیم آثار امام را “مرسوم” خواند

روزنامه آرمان(نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی)انتقادهای صورت گرفته نسبت به تحریف نامه مهم یادگار امام(ره) توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) انتقاد کرد و اینگونه اقدامات توسط موسسه تنظیم ونشر آثار امام را “مرسوم و متداول” خواند.

افشای تحریف نامه حاج احمد خمینی توسط مؤسسه تنظیم آثار امام(ره)

موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) که تحت نظارت سید حسن خمینی اداره می‌شود، نامه مهم حاج سیداحمد خمینی به آیت‌الله پسندیده را به صورت تحریف شده در آثار خود منتشر کرده است.

اعتراض خانواده شهدا به خاطره‌سازی‌ها در خصوص امام خمینی

ما خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس به دلیل برخوردهای غرض‌ورزانه و سیاسی مؤسسه حفظ آثار امام(ره) که این روزها سعی در دفن افکار و بیانات حضرت امام دارد، امیدی به موضع‌گیری و محکوم کردن این اظهارات از سوی این مؤسسه نداریم و از این رو از قوه قضائیه و مدعی‌العموم درخواست می‌کنیم که با کسانی که به ساحت امام راحل‌مان خدشه وارد می‌کنند، برخورد کند و راه را برای منسوب کردن خاطره‌های دروغ به ایشان ببندد

فیلم:سخنان امام را باورکنیم یا خاطرات‌هاشمی

واحد مرکزی خبر به بهانه اظهارات هاشمی رفسنجانی درباره نظر امام خمینی(ره) درباره رابطه با آمریکا، بیانات رهبر کبیر انقلاب را بازخوانی کرد.

موضع موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در خصوص خاطرات هاشمی رفسنجانی

اصل دستخط این نامه خصوصی 4 صفحه ای که به تاریخ 4فروردین1366 می‌باشد درآرشیو اسناد موسسه نگهداری می‌شود. موضوع این نامه درخواست آقای هاشمی از امام برای حل چهار مشکلی است که نوشته اند اگر حل نشود در آینده مشکلات بزرگی برای انقلاب خواهد داشت: اول‌، دوگانگی نیروهای نظامی و چند گانگی نیروهای انتظامی. دوم، مشخص نبودن مرز سنت‌های شرعی با سنت‌ها و عادات عرفی. سوم، ابهامات در سیاست خارجی و رابطه با دولت‌های بزرگ خصوصا آمریکا. چهارم، نواقص و ابهامات موجود در قانون اساسی.

خانم اشراقی!‌ چادر نماد زن عفیف ایرانی است

برای این که نگاه اجتماعی حضرت امام(ره) نسبت به چادر و زن شفاف‌تر بشود به خاطره‌ای که یار فداکار و مجاهد راه امام(ره) از ایشان نقل می‌کند، ارجاع‌ می‌دهیم. خانم مرضیه حدیدچی (خواهر دباغ) نقل می‌کند: «در مورد حجاب هم وقتي از فرانسه آمدم، هنوز با مانتو و شلوار و مقنعه بودم. يك بار در مهران، پايم صدمه ديد و من با عصا و با همان مانتو و شلوار خدمت امام رفتم تا گزارش بدهم. امام فرمودند: اگر چادر نداريد، بگويم احمد برايتان بخرد. عرض كردم: نه حاج آقا! چون به كوه مي‌رفتم و اسلحه روي دوشم بود و فشنگ به كمرم و قمقمه به پهلويم و گاهي هم بايد سه‌پايه تيربار را روي دوش مي‌گرفتم، چادر سركردن برايم دشوار بود. فرمودند: چادر براي زن بهتر است. من از آن روز چادر سر كردم.»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.