موسیقی تهرانجلسی

بی توجهی به اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی، بازار آزاد سرمایه داران در عرصه موسیقی را رونق میبخشد و این تنها مقدمه ترویج توسعه فرهنگ غربی در کشورمان می باشد. «تهرانجلس» پر رونق تر از لس آنجلس به دور از نیازها و توان عمومی، خود را بر سبد فرهنگی تحمیل می کند.

علی‌رغم تکذیب‌ها مجوز اولین آلبوم رپ صادرشد

آلبوم موسیقی کاوه عابدین پس از ۱۰ سال انتظار سرانجام موفق به دریافت مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است.

اصفهانی در اوج یا افول؟

موسیقی در آلبوم «شکوه» کاملا در خدمت کلام است و کلام شیوای اصفهانی که شبیه روزهای اوج این خواننده است، مخاطب را درگیر مضمون و انتقال پیام آلبوم می‌کند. اصفهانی در این آلبوم به دنبال تجربه‌گرایی نرفته و خود دوست‌داشتنی گذشته‌اش را تکرار می‌کند و شاید همین موضوع برگ برنده آلبوم تازه‌اش باشد.

ائتلاف ابتذال‌لیبرالی‌ و عملگرایی‌دولتی علیه‌ روشنفکری

نسل پاشایی از آنجا که روشنفکر ستیز است، سیاست ستیز است، اما این به آن معنا نیست که سیاسی نیست بلکه این نسل «سیاست زده» است. کنش سیاسی نسل پاشایی را فلسفه سیاسی نمی‌تواند تحلیل کند بلکه تنها جامعه شناسی می‌تواند آنرا توضیح دهد. این یعنی اینکه سیاست در نسل پاشایی «توده‌ای» و «موجی» عمل می کند و عقلانیت‌زدایی شده است.

رویش حماسی ترانه انقلاب با راه‌های نپیموده بسیار

زمانی جوان نسل سومی است. تیپ و سر و وضع او صوری نیست. او خودش است و فیلم بازی نمی‌کند. حزب‌اللهی گری و همراهی با انقلاب اسلامی بیش از صورت و ظاهر فردی و قالب در موضوع، محتوا، مخاطب و نوع اجرای او خود را نشان می‌دهد. قالب کار او نیز سنتی نیست، اما استفاده از موسیقی پاپ موجب تن دادن به اقتضائات خاص آن نیز نشده است.

همصدایی چاووشی، صادقی و شکوهی برای امام زمان

«میثم محمدحسنی» تهیه‌کننده، از اتمام مراحل ساخت آلبوم تصویری «دلصدا» ۲ به خوانندگی محسن چاووشی، شهرام شکوهی، رضا صادقی، حمید عسکری و علی لهراسبی خبر داد.

مختاباد: چرخ اقتصاد هنری در کشور ما زنگ‌ زده

مختاباد خاطرنشان کرد: الان ما در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنیم ولی نظام اقتصاد هنر ما مربوط به دوران قاجار است، بازار پخش، تکثیر و توزیع درستی نداریم، نظام فرهنگی و نظام توزیع موسیقی‌مان سنتی است در حالی که امروز ما در عصر اطلاعات زندگی می‌کنیم ولی فرهنگ فروش آثار موسیقیمان کاملا سنتی است.

«پسرک طلایی» موسیقی پاپ ایران کیست؟

عنوان «پسرک طلایی» از جایی سر زبان‌ها افتاد که گروه بین‌المللی «نیم‌رخ‌آفتاب» با تبلیغاتی در اینترنت این جمله را می‌نوشتند: «گروه بین‌المللی نیم‌رخ‌آفتاب به زودی پسرک طلایی موسیقی پاپ ایران را معرفی می‌کند.» و این در حالی است که هیچ نام و تصویری از این پسرک طلایی وجود ندارد.

چاووشی با «من خود آن سیزدهم» می‌آید

اشعار کلاسیک و پرمفهوم این اثر از شاعرانی همچون مولوی، عطار، خیام، وحشی بافقی، باباطاهر عریان و شهریار در 8 قطعه انتخاب شد. در ابتدا مؤسسه آوای باربد طراحی جلد آن را انجام داد و من هم حاشیه‌ای برای این اثر نوشتم اما کار صدور مجوز آن به دلیل اشعار مولوی دچار مشکل شد. به انتخاب دوستان زمان انتشار این آلبوم پاییز امسال در نظر گرفته شد.

روایتی تلخ از واقعیتی بنام زیرزمینی!

کسانی که آشنایی‌های مهم را از همین محفل‌های دوستانه پیدا می‌کنند و حاصل کارشان را بعد از چند سال در کنسرت‌های آنتالیا و ال‌ای می‌گیرند؛ آن‌هم با حاصل کار جوان‌هایی که …

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.