مصدق به آمریکا بیش از حد اعتماد کرد

موسی حقانی در سی و چهارمین نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب گفت: اختلاف بین مصدق و آیت الله کاشانی یکی از حواشی کودتای ۲۸ مرداد است که توجه به بیش از حد به آن اصل کودتای آمریکا را به حاشیه برده است.

جنگ نرم آمریکا، مصدق را سرنگون کرد

رئیس موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران گفت: مرحوم مصدق را مهره آمریکا نمی‌دانم اما چوب خوش‌بینی به امپریالیسم را خورد.

کودتای کدخدا؛ بازخوانی تجربه اعتماد به آمریکا

نشست فیلمسازان جوان سینمای انقلاب اسلامی، این هفته با حضور دکتر موسی حقانی با بازخوانی تجربه اعتماد به آمریکا در ماجرای کودتای 28 مرداد از سر گرفته می شود.

دورانی یک تومان ایران برابر با یک پوند انگلیس بود

در ابتدای دوره ناصری خیلی وضع وخیم نیست. در مقطعی ازین دوره یک تومان ایران برابر با یک پوند انگلیس بوده است. اما در اواسط دوره ناصری که دیگر خط امیرکبیر هم دنبال نمی شود و جریان دینی هم در ایران تا حدودی تضعیف می‌شود، ما شاهد هجوم کالای خارجی به ایران و نابودی و تضعیف بنیان های اقتصادی کشور هستیم. به نحوی که در اواسط دوره ناصری یک پوند انگلیسی با 50 تومان ایرانی برابری می کرد

13کتاب در رونمایی از چهره حقیقی پهلوی

امروز این‌ها سعى می‌کنند چهره‌ى خاندان خبیث و منحوس پهلوى را – رژیم فاسد و وابسته و خبیث و ظالم که کشور ما را سال‌هاى متمادى به عقب انداختند و ملّت ایران را آن‌جور دچار مشکلات عظیم کردند – بَزک کنند، آرایش کنند.

تأملاتی بر «پروتستانتیسم اسلامی در ایران»

رئیس مؤسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران معتقد است که جریان «پروتستانتیسم اسلامی در ایران» در اصل از زمان قاجار مطرح شده است؛ وی اثری با همین عنوان را در دست تألیف دارد.

ماجرای طلاهای «استرداد» جنجالی شد

بحث در مورد «استرداد» بهترین فیلم جشنواره فجر امسال بالا گرفته است.عده‌ای از تاریخ شناسان ادعای تاریخی فیلم در بازپس‌گیری غرامت ایران از روسیه در جریان جنگ جهانی دوم را زیر سوال برده‌اند.

موسی حقانی فیلم‌های جشنواره عمار را در مشهد نقد می‌کند

فیلم‌های سومین جشنواره مردمی عمار به شهرستان‌های متقاضی اکران در استانهای خراسان رضوی، شمالی و جنوبی ارسال شده و اکران عمومی فیلم‌ها همزمان با شهرهای سراسر کشور آغاز شده است.

فراماسونری در ایران در شماره جدید «فرهنگ عمومی»

ماهنامه فرهنگ‏عمومی به مدیرمسئولی مهندس منصور واعظی و سردبیر استاد شهریار زر‌شناس به زیور طبع آراسته گردیده است. این ماهنامه ۲۴۰ صفحه‌ای، پس از سخنان مقام معظم در مورد «الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت» طی چهار فصل به مباحث علمی، فرهنگی، ادبی و اقتصادی می‌پردازد. گفتگوی ویژه این شماره آن با دکتر موسی حقانی درباره «فراماسونری در ایران» است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.