شایعات موبایلی و مصوبه‌ای به نام «روز پسر»

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی و برنامه‌های ارتباطی تلفن همراه پیامی دست به دست می‌شود که از نامگذاری روز پانزدهم ذی‌الحجه به «روز پسر» خبر می‌دهد. اما آیا واقعاً چنین مصوبه‌ای وجود دارد یا صرفاً در حد شایعه است؟

فتوای آیت الله مکارم شیرازی علیه رایتل

«به یقین مفاسد این کار از فوائد آن بیشتر است و منشأ مفاسد جدیدی در جامعه ما که متاسفانه درگیر مفاسد مختلفی است خواهد شد و با توجه به اینکه ضرورتی برای اصل این کار نیست بنابر این شرکتهای خصوصی و دولتی باید از آن خودداری کنند.»

پاسخ مکارم شیرازی به شبهه بوسیدن ضریح امام حسین(ع)

حضرت آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اشخاصی که این مسئله را خرافه می دانند، اشتباه می کنند؛ چرا که مسائلی در بین همه مسلمانان و عقلای جهان وجود دارد که همه پذیرفته اند، مانند بوسیدن پرچم یک کشور و یا نگهداری اشیای گذشتگان در موزه ها به خاطر انتصابشان به هویت یک ملت.

واکنش مکارم شیرازی به پیشنهاد آمریکا

آیت الله مکارم شیرازی تاکید کرد: اینها تا بر سر عقل نیایند نمی توانند حقوق حقه مردم ایران و کشورهای دیگر را بدهند و نمی گذارند دنیا آرام باشد؛ تا این حماقت در آنها هست نا آرامی نیز در دنیا وجود خواهد داشت.

مکارم شیرازی: همچون خاری در چشم دشمنان هستیم

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به سردادن شعار حقوق بشر توسط جوامع غربی گفت: آنها به دروغ این شعار را مطرح می کنند و خود آنها نیز این موضوع را می دانند و این کار آنها به این دلیل است که کار خود را موجه نشان بدهند.

انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از وجود خرافات در جامعه

آیت الله مکارم شیرازی از گسترش خرافات در جامعه انتقاد کرد و گفت: جهل، خواب و اوهام از عوامل پیدایش خرافات در جامعه است.

مهریه‌های سنگین باطل است

آیت الله مکارم شیرازی مهریه‌های سنگین را باطل اعلام کرد و گفت: تعیین این گونه مهریه‌ها موجب ایجاد دشمنی در خانواده‌ها می‌شود.

آتش‌بيار معركه از خارج دستور مي‌گرفت

آيت‌الله مكارم شيرازي با اشاره به انتخابات رياست جمهوري گفت: يك گروه در انتخابات كه اكثريت بودند، بيش از 24 ميليون راي آوردند يك گروه هم 13ميليون راي آوردند يك گروه هم گروهي مخرب بودند از خارج دستور مي گرفتند و آتش بيار معركه بودند و كارهاي بدي كردند ما بايد حساب آنها را از هم جدا كنيم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.