جزوه: مکتب امام خمینی(ره) در بیانات امام خامنه‌ای

موسسه فرهنگی عمار یاسر، با استفاده از موضوع مکتب امام خمینی (ره) در بخش جستار پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار امام خامنه ای جزوه‌ی «مکتب امام خمینی(ره) در بیانات امام خامنه‌ای» را تهیه کرده است.

اگر چنین نکنید از قم می‌آیم همه‌تان را کنار می‌زنم

تمام خانه‌هایی که از طاغوتی‌ها مصادره می‌شود، همه باید تبدیل شود به خانه برای مستضعفین. اگر چنین نکنید از قم می‌آیم همه‌تان را کنار می‌زنم و حکومت را خودم در دست می‌گیرم و اداره می‌کنم.

هيچ كس نبايد ادعای مالكيت اين انقلاب را بكند

امام در وصيت‌نامه‏شان تأكيد مي‌كنند كه اين انقلاب، يك انقلاب الهي است و پايه‏ اصلى آن مردمند. معناي اين حرف اين است كه هيچ كس نبايد ادعاي مالكيت اين انقلاب را بكند و خود را مالك دانسته، ديگران را مستأجر اين انقلاب بداند.

درسی که نباید آن را هرگز فراموش کرد

جمله‏‌اى در وصيت‏نامه‏‌ى امام عزيزمان هست که هرگز نبايد آن را فراموش کنيم. ايشان فرمودند: آن عاملى که انقلاب را به پيروزى رساند، همان عامل، انقلاب را تداوم خواهد داد. اين، يک درس هميشگى براى همه‏‌ى ماست.

مقام معظم رهبری مكتب امام را مقابل مكاتب انحرافی مطرح كردند

سخنگوي كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: مقام معظم رهبري مكتب امام را مقابل مكاتب انحرافي مطرح كردند.

مستند صوتی: «امام و امت»؛ مروری بر جاده اصیل انقلاب

پادکست «امام و امت» مروری است بر جاده پر پیچ و خم انقلاب اسلامی ایران. بازگشت امام خمینی به ایران و آغاز جمهوری اسلامی، وفات امام امت، انتخاب آیت الله خامنه‌ای به رهبری، یاد حوادث و فتنه‌های بزرگ و حضور همیشگی مردم انقلابی در این مستند صوتی مورد مرور قرار گرفته است.

«تقوای جمعی» را باید در «مکتب امام» آموخت

تقوای جمعی یعنی اگر هم قرار به قربانی کردن است، چه بهتر که منافع گروه خود را پای شجره طیبه انقلاب اسلامی فدا کنیم والا روز عقبی در کنار حق الله و حق الناس و حق یک ملت، ملت برتر از قوم حجاز با یک حق دیگر هم طرفیم و آن «حق حاکمیت» است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.