پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

آیا مشکل کشور «مرگ بر آمریکا» گفتن و عدم سازش با غرب است⁦؟

شهریار زرشناس:
مصر، مکزیک و … حیاط‌خلوت آمریکا و تجار آمریکایی‌اند، از دیوار سفارت بالا نمی‌روند و شعار مرگ بر آمریکا هم نمی‌دهند؛ پس چرا در تامین آب خوردن هم مشکل دارند⁦؟!

تایید سوختن 43 دانشجوی مکزیکی در زباله دان

دفتر دادستان کل مکزیک اعلام کرد، تعداد زیادی از 43 دانشجویی که در 2014 ربوده شده بودند، در یک زباله دانی سوزانده شدند؛ این بیانیه یک روز پس از آن مطرح شد که در گزارشی وقوع چنین رخدادی در گزارش کارشناسان مستقل رد شد.

شایعه: جشن هسته‌ای ایران در برج ایفل

در میان کاربران ایرانی پیامی منتشر شده است مبنی بر اینکه: «دولت فرانسه به مناسبت نتیجه مثبت توافق گروه۵+۱ با ایران و لغو تحریم ها امشب به افتخار ایران زمین به مدت دو ساعت برج ایفل را به سه رنگ زیبای سبز سفید و قرمز مزین و نورافشانی کرد.» اما ماجرا چه بوده است؟

انتخاب نام نوتلا در فرانسه ممنوع شد

دادگاهی در فرانسه انتخاب نام نوتلا را ممنوع کرد

روابط با کوبا رو به بهبود است

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد با وجود پابرجایی برخی تحریم‌های آمریکا علیه کوبا رئیس‌جمهور این کشور متعهد شده به زودی شرایط سفر به کوبا و تجارت با آن را فراهم کرده و روابط تیره موجود را بهبود بخشد.

ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان

صندوق بین‌المللی پول در جدیدترین برآورد خود اعلام کرد که جمعیت ایران در سال 2014 به 77.9 میلیون نفر رسیده است و ایران هفدهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود.

شورش «هفت دلاور» علیه تبعیض نژادی

«هفت دلاور» تازه سینما با حال و هوایی ضدنژادپرستانه وارد مرحله تولید می‌شود. دنزل واشنگتن بازیگر اصلی فیلم است.

«مکزیک» سرزمینی بدون قانون

شرایط کنونی مکزیک حاکی از آن است که رشد نزولی 20 ساله حکومت آن تا جایی ادامه یافته که تقریبا این کشور را به سرزمینی بدون دولت و قوانین تبدیل کرده است؛ امری که شاید تا براندازی دولت و برپایی کودتایی جدید در مکزیک بیانجامد.

ایران، ترکیه و مکزیک قدرت‌های سال ۲۰۵۰

: طبق نظریه ریچارد واتسون در سال 2050 سیزده مشکل اصلی گریبانگیر کشورهای دنیا خواهد شد که کشور ما نیز از این مشکلات بی‌نصیب نخواهد ماند. وی این مشکلات را شامل کمبود آب آشامیدنی، کمبود غذا و انرژی برشمرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در سال‌های آتی گریبانگیر کشورهای دنیا خواهد شد بدهی‌هاست که ابتدا گریبانگیر غرب شده و سپس سایر کشورها را نیز فرا خواهد گرفت.

مکزیک مشتری پتروشیمی شد

با وجود افزایش تحریم‌های بین‌المللی، ایران اردیبهشت ماه بیش از 1.2 میلیارد دلار محصولات گاز، پتروشیمی و پلیمری پارس جنوبی به بازارهای جهانی صادر کرده است که کشورهای همچون ژاپن، روسیه، چین، مصر، کره جنوبی و مکزیک از سرشناس‌ترین مشتریان این محصولات گازی و پتروشیمیایی بوده‌اند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.