بحران حضور ناموس در رسانه‌های تصویری

مسئله این است که سینما را اهلش می‌سازند. یعنی کسی که در گیر و دار نمایش ادا‌ها و اطوار‌ها، حرف‌هایش را تابلو می‌کند و نمایش می‌کند و به ضرب و زور هنر خود، مفهوم را در حلق‌ تماشاگر می‌چپاند. چنان که‌گاه تماشاگر، رسم و رسوم فراموش می‌کند و در برابر تصویری که برایش به نمایش گذارده‌اند، فریاد می‌زند. مسئله این است که سینما را اهلش می‌سازند. نه این‌که کسی بیرون گود بنشیند و در قاب تئوری‌های خود فیلم‌های سینمایی بسازد. انقلاب یا با فیلم و سینما موافق است یا نیست.

از آرمان «مدرسه‌ عالی» تا واپس‌گرایی ذیل عنوان «دانشگاه»

آن‌چه که از معنای وحدت حوزه و دانشگاه، از ادبیات رهبران و نظریه پردازان جمهوری اسلامی بر می‌آید، توجه به وحدت در سوگیری و جهت است که معنایی وسیع و گسترده است. این ادبیات با نگاه‌هایی وسیع‌تر و عمیق‌تر شده است. چنان که نظام ِ آموزشی تمدن اسلامی را متفاوت از نظام آموزشی تمدن غرب پنداشته‌اند. هرچه، به نظر مفهوم ِ مشترکی وجود دارند که بسیاری بر آن توافق دارند و آن این است که نظام آموزشی تمدن اسلامی با دو نمونه‌ای که هم‌اکنون در ایران رایج است، یعنی حوزه و دانشگاه، متفاوت خواهد بود.

آیا مسئولین فیلترینگ، امنیت ملی را دچار مخاطره کرده‌اند؟

«این عبور از فیلتر با تهدیدهایی روبه‌رو می‌شود؛ به این ترتیب که کاربر نمی‌داند بیشتر و اغلب سرورهایی که اشتراکVPN را در اختیار کاربران قرار می‌دهند، نه تنها تمامی اطلاعات رد و بدل شده را بررسی و کنترل می‌کنند، بلکه دیدن اطلاعات داخلی رایانه او برای سرورهای خارجی میسر می‌شود

همايش وبلاگ‌نويسان ارزشی گيلان در بندرانزلی برگزار شد

مدير مسئول سايت تريبون مستضعفين در اين همايش به اهميت و تاثير رسانه اينترنت و ضرورت فعاليت در فضاي مجازي پرداخت. «محمد صالح مفتاح» اظهار داشت: اينترنت و وبلاگ نويسي از سال 80 در ايران شكل گرفت و اولين وبلاگ‌نويسان افراد سكولار بودند

مدرسه عالی یک شَبه دانشگاه شد! بازگشت به آرمان‌های پيش از انقلاب

سی و یک سال از انقلاب می گذرد و آرمان «وحدت حوزه و دانشگاه» با یک مصوبه ناگهانی به تفکیک آن‌ها از یکدیگر ارتقاء می‌یابد و صدای ارتقاء آن گوش خبرهای صدا و سیما را کر می‌کند. رسانه‌ای ملی‌ای که هنوز هیچ خبری از حرف‌های مخالفان را پخش نکرده است و از روال کار نیز بر می‌آید که پخش نیز نخواهد کرد؛ متاسفانه!