برخورد کشتی با سکوی فاز۱۳ پارس‌جنوبی

اولین حادثه نفتی سال 94 با برخورد یک فروند کشتی تجاری بحرینی به پایه سکوی فاز 13 پارس جنوبی به وقوع پیوست که علت اصلی این حادثه عدم رعایت ضوابط HSE در شب به‌دلیل نصب نکردن چراغ خطر روی سازه دریایی بوده است.

پیشرفت لاک‌پشتی توسعه پارس جنوبی

آمارهای ارائه شده از سوی مسئولان صنعت نفت حکایت از پیشرفت لاک پشتی توسعه فازهای گازی پارس جنوبی دارد.

مشعل‌ها در عسلویه همچنان می‌سوزند

در بازدید از عسلویه وقتی آقا به مشعل‌هایی رسیدند که شعله‌های بسیار بلندی داشت، اشاره کردند که چرا این شعله‌ها این‌قدر بلند است؟ یکی از دوستان توضیح داد که این به لحاظ فنی است. گفتند من دو سؤال دارم؛ اول این‌که آیا این شعله‌ها گاز است و ارزش اقتصادی دارد؟ گفتیم بله. آقا گفتند:دوم این‌که آیا محیط زیست را آلوده می‌کند؟ گفتیم بله. گفتند: پس باید تدبیر کنید. توجیه نکنید، تدبیر کنید.»

گازهای همراه همچنان می‌سوزد…

نبود متولی و نهادی که مسئولیت عدم سوزاندن گازهای همراه را بر عهده داشته باشد، موجب شده روزانه به اندازه مصرف کشور ترکیه، گاز بسوزانیم.

گزارشی از پیشرفت پارس جنوبی

پیشرفت قابل توجه بوجود آمده در توسعه فازهای پارس جنوبی در سه سال اخیر، در شرایطی بوده است که هم هیچ شرکت خارجی حضور و مشارکتی در اجرای این پروژه ها نداشته و هم شرایط تحریم ده ها برابر سخت تر و پیچیده تر شده است.

راه‌اندازی ایرانی‌ترین فاز پارس جنوبی

در حالی بخشی از پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی امروز افتتاح می‌شود که حفاری این فاز تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

جزئیات رقابت جدید ایران با غول‌های گازی

همزمان با تحریم‌های بین‌المللی و درونی برای توسعه پارس‌جنوبی، قطر شگردهای جدیدی را برای تاخیر در توسعه این میدان مشترک گازی در سمت ایران را در دستور کار قرار داده است.

سه فاز پارس جنوبی در سال ۹۲ افتتاح می شود

با راه اندازی فازهای 12، 15 و 16 میدان گازی پارس جنوبی در سال 92، حجم تولید گاز کشور افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

خبر بد برای شیخ‌نشینان اماراتی

با آغاز بهره‌برداری از بزرگ‌ترین خط لوله گاز ترش خلیج فارس، گازهای میدان سلمان به‌جای امارات برای شیرین‌سازی و صادرات به عراق، پاکستان و ترکیه راهی پالایشگاه‌های پارس جنوبی می‌شوند.

ذخیره ۱۹میلیارد بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی

مدیرعامل نفت و گاز پارس گفت: ذخیره ۱۹ میلیارد بشکه میعانات گازی و ۲. ۱۴ هزار میلیارد مترمکعب گاز درجا از ظرفیت‌های مهم پارس جنوبی است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.