پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

میراث آلبرتا ۲ در جشنواره اورگان آمریکا

مستند میراث آلبرتا ۲، پس از حضور در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر و دریافت فانوس بلورین از چهارمین جشنواره فیلم عمار، در فستیوال فیلم های آسیایی – آمریکایی اورگان حاضر خواهد شد.

حسین شمقدری: جشنواره عمار مردمی بماند و از تشریفات دوری کند

یکی از دغدغه های جدی مردم آرمانهای انقلاب اسلامی هستند که کمتر در فیلمها دیده می شوند. این جشنواره و استقبال مردم از آن، نشان می دهد که دغدغه مردم با این مسائل همخوانی زیادی دارد. فضای روشنفکری و غالب سینما باعث می شود که افراد کمتر جرأت پیدا کنند که وارد این سوژه ها شوند.

می‌گفتند چرا تکلیف آن‌ها را یکسره نکردید!

در سفرهایی که به سوئیس و آلمان داشتیم اغلب دانشجوها این فیلم را دیده بودند و انتقاد داشتند که چرا تند رفتید از آن طرف خیلی از بچه های خودی و مذهبی می گفتند چرا تکلیف آن ها را یک سره نکردید و موضع سرسختی نداشتید.

«میراث آلبرتا» به قسمت دوم رسید

تیر و مرداد پیش تولید قسمت دوم را انجام دادیم و نیمه شهریور به آلمان، سوییس و فرانسه رفتیم و ۲۰ روز آنجا بودیم. مراحل فنی کار نیز در هفته‌های آینده به پایان می‌رسد.

اکران «میراث آلبرتا» در خوابگاه دانشگاه علوم اقتصادی

مستند «میراث آلبرتا» در خانه دانشجویی دخترانه بنت‌الهدی صدر اکران شد؛ این خوابگاه متعلق به دانشجویان دانشگاه تخصصی علوم اقتصادی است.

سری دوم میراث آلبرتا در اروپا ساخته می‌شود

سری دوم میراث آلبرتا به تهیه کنندگی محمدحسین مددی تولید می‌شود.

بودجه ۱/۵ میلیاردی می گیریم، منتها بدون 6 تا صفر!

اصلاً مستند به هیچ وجه چنین هزینه ای ندارد. نورم مستندهایی که صدا و سیما کار می کند، دقیقه ای سیصد هزار تومان است. یکی دو مؤسسه که به مستندسازان کمک می کنند، نهایتاً 50 ملیون تومان به یک مستند 70 دقیقه ای که در داخل فیلمبرداری شده باشد کمک می کنند. اگر فیلمبرداری خارج از کشور داشته باشد، نهایتاً 100 میلیون تومان. اصلاً ارقام میلیاردی در کار مستندسازی بی معناست.

مهاجرت نخبگان ارتباطی به حاکمیت ایدئولوژی بر دانشگاه‌ها ندارد

فردی که تجربه تحصیل در دانشگاه‌های ایران به ویژه در رشته‌های علوم انسانی را داشته باشد نه نتها فضای مذکور را فضایی بسته از لحاظ مبانی فکری نمی‌یابد بلکه در مواردی به صورت مستقیم و در مواردی به صورت غیر مستقیم شاهد ترویج اندیشه‌هایی مغایر با ایدئولوژی حاکم بوده است. در ثانی بیشتر مهاجرت نخبگان در رشته‌های غیر علوم انسانی و یا در رشته‌هایی است که اصولا مباحث ایدوئولوژیک ورودی در انها نداشته است.

«میراث آلبرتا»؛ میراثی برای فرزندان جبهه انقلاب

باید «میراث آلبرتا» را از اتهام اینکه تنها داعیه وطن پرستی و وطن دوستی دارد، منزه دانست. صحبت‌های دانشجوی نخبه المپیادی در اردوی راهیان نور که از دغذغه‌اش برای اثبات کارآمدی «حکومت شیعه» می‌گوید، در قواره حب به یک سرزمین نمی‌گنجد.

ما نخبه نیستیم، ما را نخبه نامیدند!

شریفی شدن و نخبه نامیده شدن و به آن بسنده کردن مانند آن است که شما نخواهید در زمین حاصل خیزتان چیزی بکارید. اینگونه نیست که چیزی هم در آن رشد نخواهد کرد، اتفاقا چون زمین مستعد است قابلیت رشد علف های هرز و بی فایده نیز در آن زیاد است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.