چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

اجتماع فعالان جبهه فرهنگی انقلاب در حسینیه هنر

فعالان فرهنگی کشور در ششمین سال متوالی بر سر یک سفره گرد هم آمدند تا دیداری را تازه کنند و از دغدغه های و اولویت های فرهنگی کشور بگویند.

حامد زمانی برای مدافعان حرم می‌خواند

یکسری اتفاقات افتاده که در تاریخ موسیقی انقلاب اسلامی بی‌نظیر بوده. به عنوان مثال در یکی از اجراهای من که مادران شهید احمدی روشن و صبوری حاضر بودند، مادر شهید احمدی روشن روی سن آمدند و انگشتر دست شان را به مادر من تقدیم کردند و مادر شهید صبوری هدیه‌ای به من دادند و یا همان آهنگ گزینه‌های روی میز که مادران شهدا با دسته های گل از من استقبال کردند و اتفاقات خیلی زیادی که در همین راستا برای من افتاده، خاطره‌انگیز است.

چند پیشنهاد شاعرانه برای آن‌ها که قصد نمایشگاه کتاب کرده‌اند

سال های اخیر روزگار ما شاعران جوانی به خود دیده است که اشعار ماندگار، آیینی، انقلابی، اخلاقی و درخور دارند و از همین رو در دل های شعردوست نشسته است. در این نوشتار از بین آنهایی که می شناسید چند کتاب جدید که برای نخستین بار در بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب بین المللی کتاب عرضه شده اند، معرفی می کنیم:

«سلامِ خداوند» سرودی برای مادران شهدا +دانلود

باشگاه ترانه و موسیقی راه ضمن انتشار ترانه ای به نام «سلامِ خداوند»، آن را به مادران و همسران شهدا تقدیم کرد. شعر این قطعه را دکتر محمدمهدی سیار سروده و استاد هادی آرزم آن را آهنگسازی کرده است. خوانندگی آن نیز به عهده علی چراغی، خواننده جوان موسیقی سنتی بوده است.

دیدار اعضای «شهرستان ادب» با خانواده شهید شهریاری+عکس

اعضای موسسه فرهنگی ـ هنری شهرستان ادب دیدار صمیمانه‌ای با خانواده شهید شهریاری داشتند.

تجلیل حدادیان از مطیعی: شما بهترین شاعران کشور را بُر زدید

آقای مطیعی ویژگی نجیب‌خوانی را دارد. / یک سال یک رباعی خدمت حضرت آقا خواندیم، ایشان فی‌المجلس شعر را حفظ کردند این رباعی برای آقای عرفان‌پور بود. شما هم او را بر زدید. این شاعران یک خط شعر به ما نمی‌دهند. / مطیعی فقط برای امام صادق (ع) نیست. مثلا هیئت رزمندگان او را دعوت می‌کند، متجاوز از 600 هیئت رزمندگان در کشور داریم. / من از آقای مطیعی می‌خواهم به هیئت‌ها مدد بدهند.

شعر: از راه شمال هم نرفتیم به جنگ

در خواب و خیال هم نرفتیم به جنگ / بی رنج و ملال هم نرفتیم به جنگ / ما نسل سپیدبخت سوم بودیم / از راه شمال هم نرفتیم به جنگ

مؤدب: شاعر از نماینده مجلس مهم‌تر است

علی‌محمد مودب در نشست خبری دومین دوره تربیت شاعران نوجوان انقلاب اسلامی گفت: به نظر من داشتن شاعر و نویسنده متعهد این روزها از داشتن نماینده فرهنگی در مجلس مهم‌تر است؛ چراکه شاعران و اهالی ادب نمایندگان وجودی ما در جامعه هستند.

«مکر شیطان» با صدای حامد زمانی منتشر شد +صوت

ترانه دوزبانه «مکر شیطان» با صدای حامد زمانی و شعر فارسی میلاد عرفان‌پور و شعر عربی مرتضی آل‌کثیر که به سفارش اتحادیه بین‌المللی امت واحده تولید شده بود، به مناسبت یازدهمین سالگرد 11 سپتامبر منتشر شد.

غزل میلاد عرفان‌پور برای زلزله‌زدگان آذربایجان

كودكان خانه را جز مرگ، هم‌بازي نماند | باز، بازي مي كند داغ عزيزان با جگر || لحظه لحظه شوق پرواز از زمين تكثير شد | بس كه هرسو ريخت، باقي‌مانده­‌هاي بال و پر || داغ هاي باغ سنگين است اما نو به نو | از دل اين خاك مي‌رويد درختي تازه تر

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.