پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

میوه‌های عجیب وغریب خارجی دربازار

قاچاق میوه و توزیع آن در بازار گویا تمامی ندارد.اکنون هم که دلار اندکی به ثبات قیمت رسیده ، ردپای آنها را پررنگ‌تر می‌توان در بازار دید و البته مردم عادی هم گرایش عجیبی به خرید این میوه‌های خاص دارند.

دلایل گرانی میوه اعلام شد

در برنامه گفتگوی ویژه خبری شب گذشته اعلام شد میوه به حد کافی در کشور تولید می‌شود و نیاز به واردات نیست و علت گرانی میوه عدم‌مدیریت در توزیع و شکاف بین عرضه و تقاضا است.

سلامت‌روان را با میوه و سبزیجات تضمین کنید

محققان دانشگاه وارویک در انگلستان مطالعه‌ای بر روی اثرات میوه و سبزیجات در روان انسان داشتند و به نتیجه‌ای مهم دست یافتند.

غذاهایی که حافظه را تقویت می‌کند

از آنجایی که میوه و سبزی‌ها سرشار از آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌ها هستند علاوه بر اینکه از پیری زودرس از جمله پیری مغز پیشگیری می‌کنند تا 11 درصد احتمال بروز سکته را نیز پایین می‌آورند.

بساط میوه‌های لوکس برچیده شد

با تغییرات نرخ ارز و عدم صرفه واردات کالاهای لوکس به دلیل سیاست جدید دولت مبنی بر استفاده از ارز آزاد، مدتی است که خبری از حضور میوه های عجیب و غریب و لوکس در بازار نیست.

سیب آمریکایی زانو زد

منابع هندی با اشاره به تبدیل شدن بازار میوه هند به عرصه رقابت سیب های تولیدی ایران و آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی اعلام کردند ورود محصول با کیفیت ایران باعث کاهش ۲۰ درصدی سیب آمریکایی در این بازار شده است.

قیمت واقعی هر کیلو موز چند تومان است؟

موز برای رسیدن به دست مصرف کننده باید مراحلی را طی کند که هزینه هایی را در بر خواهد داشت. مراحلی که حتی موز داخلی که در چابهار و مناطق بابل تا رامسر تولید می شوند نیز باید آن را طی کنند. مراحلی همچون رنگ آمیزی، ذخیره سازی و حمل و نقل که در واردات موز به وضوح قابل مشاهده است.

ایران رتبه اول سرطان معده در جهان است

بخش قابل توجهی از میوه ها و سبزیجاتی که می خوریم بر خلاف انتظارمان که باید برایمان سلامتی بیاورند موجب ابتلای ما به سرطان می شوند

میوهای ترک جای ایران را در بازار اروپا گرفته‌اند

رییس اتحادیه بارفروشان میدان تره‌ بار بزرگ با بیان این‌که صادرات میوه در سال جاری نسبت به سال گذشته نصف شده است افزود: میوه‌های صادراتی برای فروش به بازار داده شده‌اند.

سرطان چینی، واردات چینی، سوغات اجباری!

«سرطان» و «چین»… این دو کلمه حتی اگر در ظاهر هیچ ارتباط منطقی‌ای با هم نداشته باشند؛ وقتی پای محصولات بی‌کیفیت وارداتی به میان می‌آید، معادل یکدیگر قرار می‌گیرند. چین حالا با ردپایی که از خود در تمام معضلات روزمره به جا گذاشته، برای بیشتر مصرف کننده‌های ایرانی به اندازه سرطان ترسناک شده است. به اندازه هوای آلوده و داروی بی‌کیفیت و محصولات غذایی سرطان‌زا.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.