چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

اردوغان: برای جنگ آماده باشید

در پی مناقشه مرزی میان ترکیه و سوریه و اقدامات مداخله جویانه آنکارا در دمشق، رجب طیب اردوغان از مردم ترکیه خواست در صورت لزوم خود را برای جنگ آماده کنند.

ورود صدها عضو گروهک منافقین به سوریه

یک منبع امنیتی عراقی گفت: صدها تن از اعضای گروهک تروریستی منافقین وارد سوریه شده‌ و این گروهک در حال حاضر مشغول اجرای یک سری عملیات‌های ویژه در سوریه توسط عناصر آموزش دیده خود است.

به دار کشیدن کودکی در سوریه+عکس

تروریست‌های سوریه پس از کشتار اعضای یک خانواده شیعه عراقی، تنها بازمانده آن را که یک کودک خردسال بود، دار زدند.

آمریکا در سوریه شکست خورد

سی آی ای افشا کرد که کاخ سفید به دلیل ناتوانی در کسب اطلاعات میدانی از آن چه در داخل سوریه می‌گذرد نتوانسته در این کشور کاری از پیش ببرد.

تروریسم اخلاقی علیه سوریه؛ در آرزوی امپراطوری سنی-آمریکایی

نظامی فاقد دمکراسی که از قدرت ارتش برای بقای خودش استفاده می‌کند، شورشیانی که به دنبال درگیری‌های طایفه‌ای هستند و از خارج حمایت می‌شوند، و اکثریتی که تمایلی به هیچ کدام از دو طرف درگیر ندارند، و بیش از هر چیز با خطر ناامنی مواجه شده‌اند. اما در نسبت با درگیری‌ها دو طرف بیشتر وجود ندارد؛ طرفی که پیروزی‌اش به معنای پایان درگیری هاست، و طرفی که پیروزی‌اش به معنای آغاز دور جدید ترور و کشتار است!

کامل‌ترین شرح سهیل کریمی از تحولات سوریه

سهیل کریمی که برای ساخت مستند «فتنه شام» چند ماهی را در سوریه و لبنان به سر برده است پیش از این نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها و در جمع فعالان فرهنگی، از اوضاع سوریه سخن گفته بود ولی این سخنرانی کامل‌ترین شرحی است که از تحولات سوریه ارائه داده است.

آلمان خواستار اعطای پناهندگی روسیه به بشار اسد شد

وزیر خارجه روسیه از درخواست آلمان از مسکو برای اعطای پناهندگی به رئیس جمهوری سوریه خبر داد.

بهانه‌ی ترکیه برای نقض حریم هوایی سوریه

گل اعلام کرد جنگنده ترکیه به دلیل سرعت زیاد برای لحظات کوتاهی حریم هوایی سوریه را نقض کرده است و در اسقاط این جنگنده سوریها سوء نیتی نداشته اند.

طرح مشتمل بر کناره گیری اسد، از ابتدا غیر قابل اجراست

لاوروف وزیر امور خارجه روسیه گفت به وضوح روشن است که هر طرحی که مشتمل بر کناره گیری اسد از قدرت باشد از ابتدا قابلیت اجرا ندارد. سوری ها اسد، شخصیت او، حزب و سیاست او را در انتخابات اخیر انتخاب نمودند.

دخالت‌های عربستان و قطر در سوریه موضع اتحادیه عرب نیست

احمد بن حلی معاون دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد تلاش های عربستان و قطر برای دخالت بیگانگان در امور سوریه و مسلح کردن معارضان سوری منعکس کننده مواضع اتحادیه عرب نیست. او اضافه کرد ایران باید در نشست بین المللی که در ژنو در مورد حل موضوع سوریه برگزار میشود شرکت کند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.