جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

محرومیت ۱۷ میلیون ایرانی از موهبت فرزند

در حال حاضر 3 میلیون زوج ناباروند و بیش از 11 میلیون جوان بدون آنکه ازدواج کنند و فرصتی برای فرزند‌آوری داشته باشند، رفته‌رفته از چرخه باروری خارج می‌شوند. از دست رفتن فرصت پدر و مادر شدن 17 میلیون نفر از جمعیت کشور با عنایت به نرخ باروری 7/1 در کشور، مهم‌ترین تهدیدی است که تمام ارکان جامعه ایران را تحت‌تأثیر خود قرار خواهد داد.

بازار دلالي به «تخمک و جنين» هم رسيد!

بر اساس آمار رسمي حدود ۲۰ درصد زوج ها در کشورمان نابارور هستند و با گسترش مراکز درمان ناباروري نظير رويان تهران، اصفهان و يزد تعدادي از زوجين صاحب فرزند شدند، اما هنوز هم تعداد زيادي از زوج ها هستند که با روش هاي علمي بچه دار نمي شوند و مجبورند از روش هايي مانند تلقيح مصنوعي يا رحم اجاره اي صاحب فرزند شوند.

داروی ناباروری بیمه می‌شود

وزیر بهداشت از بیمه شدن یکی از داروهای مهم ناباروروی خبر داد و گفت: با بیمه شدن این دارو قیمت پرداختی بیماران برای این دارو به نصب کاهش می‌یابد.

داروهای درمان نازایی وارد بازار می‌شود

مدیر تولید داروهای پارک علم و فناوری پردیس گفت: داروهای درمان نازایی از سال آینده وارد بازار خواهند شد.

فرزندخواندگی یا فرزندآوری مدرن؟

حکایت زوج‌های نابارور حکایت غریبی است؛‌حکایتی که یک سر آن به گوشه چشمان منتظر این زوج‌ها دوخته شده و سر دیگر آن به مراکز درمان ناباروری وصل است. حکایتی که برخی اوقات به مراکز بهزیستی ختم می شود و گاه با حضور دلالان بیخ پیدا می‌کند.

ایران نخستین کشور خاورمیانه در درمان ناباروری

رئیس انجمن ناباروری و باروری ایران با اشاره به اینکه ایران نخستین کشور خاورمیانه در درمان ناباروری است از وجود ۶۰ مرکز درمان ناباروری در کشور خبر داد.

شرایط پذیرش دانشجو در دپارتمان طب زناشویی

دارندگان مدرک کارشناسی ارشد رشته‌های مرتبط پزشکی، پیراپزشکی و پزشکان عمومی می‌توانند بدون آزمون دکتری وارد دوره‌های دکتری تخصصی طب زناشویی شوند و در نهایت به فارغ‌التحصیلان این دپارتمان، مدرک دکترای تخصصی اعطا می‌شود.

داروهای درمان نازایی را بیمه‌ها پوشش نمی‌دهند

وزیر بهداشت از آمار ۷ درصدی ناباروری زوجها در ایران خبر داد و گفت: داروهای درمان ناباروری همچنان گران است و در فهرست ۲۰۲ قلم داروی پیشنهادی برای بیمه‌ها که در دولت هم تصویب شد این داروها وجود دارند که متأسفانه هنوز بیمه‌ها پوشش نمی‌دهند.

بی‌فرزندی نکشیده‌ای تا برایم قانون بنویسی

واقعاً کدامیک از آنهایی که برای حل مشکلات درمان ناباروی نسخه فانون می‌پیچند این درد را چشیده‌اند.حاضری همه دار و ندارت را بدهی تا تنها خنده کودکانه‌ای فضای خانه‌ات را پر کند

کنترل جمعیتی «نه»، سلامت باروری «آری»

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تغییر سیاست‌های «کنترل جمعیتی» وزارت بهداشت به سیاست «سلامت باروری» خبر داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.