دستمزد کارگران هنوز با خط فقر فاصله دارد

اگر ماده 41 قانون کار و بندهای 1 و2 قانون رعایت می‌شد تعیین حداقل مزد کارگران بر مبنای نرخ واقعی تورم صورت می‌گرفت و سبد معیشت کارگران هم فاصله زیادی تا خط فقر و تورم نداشت.

عکس: زندگی پر رنج مردم قلعه اردک

“قلعه اردک” حکایت رنجنامه زندگی کودکانی است که این روزها زندگی،‌ کودکی و تحصیل را از مسئولان طلبکارند، کودکانی که در چند کیلومتری برج‌های پایتخت به آلونک‌های‌شان دلخوشند و رعیتی بر سر زمین‌های ارباب‌های‌شان سهم آن‌ها از زندگی است.

آیت الله مکارم: دولت با غول تورم مبارزه کند

شنیده شده در برخی سفره هایی که در برخی هتل های تهران می دهند هجده نوع غذا مصرف می شود. چندی قبل نیز شنیده شد که بستنی های طلا و امثال آن در تهران پیدا شده؛ اینها مصداق بارز اسراف و تبذیر است.

سرنوشت سهام عدالت کارگران چه شد؟

اینکه به مردم وعده داده می شود و بعد به آن عمل نمی‌شود بی اعتمادی ایجاد می‌کند و بهتر است اگر مشکلی وجود دارد مسوولین صادقانه با مردم در میان بگذارند تا اینکه وعده بدهند و عمل نکنند.

کاهش اختلاف طبقاتی در دوره احمدی‌نژاد

آخرین گزارش های مرکز آمار ایران نشان می دهد که توزیع ثروت میان ایرانی ها در سال های ریاست جمهوری احمدی نژاد متعادل تر شده است.

درآمد دو تا سه میلیونی نیاز به یارانه ندارد

افراد و خانوارهای با درآمد خالص بین دو تا سه میلیون تومان نیازی به دریافت یارانه نداشتند و دولت می‌تواند در مرحله‌ی اول درآمد‌های سه میلیون تومان به بالا را حذف کرده و در ادامه این رقم را به درآمد خالص دو میلیون تومان کاهش دهد.

فیلم: تیزر مستند ماهی‌ها در سکوت می‌میرند

مستند «ماهی‌ها در سکوت می‌میرند» به پیشنهاد طلابی ساخته شده که به منطقه محروم سیستان رفت و آمد داشته‌ و از نزدیک با دردهای مردم منطقه آشنا شده‌اند. ساخت این مستند کاری است از یاسر عرب و محسن زارعی.

نرخ مزد بر تحصیل فرزندان کارگران تأثیرگذار است

فرزندان جامعه کارگری حتی اگر نابغه هم باشند به دلیل ساختار مکانیکی آموزش در ایران، پشت سر دانش‌آموزان متوسطی از طبقات مرفه اجتماع می‌مانند و اجازه تحصیل در سطوح بالا را پیدا نمی‌کنند.

توزیع فرم‌های دریافت یارانه تا قبل از عید

دولت در راستای پرداخت یارانه به نیازمندان واقعی جامعه نسبت به راستی آزمایی از افراد متقاضی دریافت یارانه اقدام خواهد کرد و چنانچه افرادی با ارائه اطلاعات نادرست موفق به دریافت یارانه شده باشند دولت می تواند تا میزان 3 برابر مبلغ دریافتی فرد را جریمه کند.

دولتی که 49 درصد مخالف دارد حماسه اقتصادی خلق نمی‌کند

در اوایل انقلاب حداکثر مطالبات تن دادن به شعارهای سیاسی و قانون اساسی ملاک بود اما امروز عدالت اجتماعی ملاک است. اگر کسی این تصور را داشته باشد که بتواند با شعار سیاسی جامعه را اداره کند در اشتباه است و نمی تواند موفق شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.