شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

حسن عباسی:داعشی‌ها به ناتو وصل هستند

رئیس مرکز دکترینال امنیت بدون مرز گفت: ارتشی که پشت سر تروریست‌های داعش قرار دارد، وصل به ناتو است، مستشاران ما که در برابر دله دزدهای داعشی مقابله نمی‌کنند، بلکه این‌ها قطعاتی هستند که ناتو آنها را فرماندهی می‌کند.

اعزام تفنگداران دریایی آمریکا به اروپا

قرار است تعدادی از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا همراه با برخی ادوات جنگی به منظور تقویت متحدان ناتو وارد بلغارستان شوند.

تاکید پوتین به ناتوانی آمریکا و ناتو

ریس جمهور روسیه در نسست اعضای گروه بریکس از نقش آمریکا و ناتو در تامین امنیت افغانستان انتقاد کرد.

پوتین: روسیه باید در برابر ناتو از خود دفاع کند

رئیس جمهور روسیه تاکید کرد که ناتو در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه است و مسکو باید در برابر تهدیدات ناتو از خود دفاع کند.

آمریکا و ناتو به تعهداتشان عمل کنند

اعضای پارلمان افغانستان به آمریکا و ناتو هشدار دادند: در صورت عدم عمل به تعهداتشان در قبال افغانستان پیمان‎های امنیتی با آمریکا و ناتو را لغو خواهند کرد.

فیدل کاسترو:ناتو افراطی‌تر از داعش است

رهبر کوبا ضمن مقایسه نیروهای ناتو با گروه تکفیری تروریستی داعش عملکرد نیروهای نظامی ناتو تحت رهبری ایالات متحده آمریکا را افراطی‌تر از داعش توصیف کرد.

سیاست‌های جدید دفاع سایبری در ناتو

سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از اتخاذ سیاست‌ جدید در زمینه دفاع سایبری خبر داد.

بی‌بی‌سی‌ فارسی یا شاخه‌رسانه‌ای ناتو

پروپاگاندای شاخه‌ی رسانه‌ای ناتو به زبان فارسی (بی‌بی‌سی فارسی!) این روزها خیلی فعال است. خطوط اصلی این پروپاگاندا درباره‌ی تحولات عراق به این قرار است: (۱) داعش خاستگاه مردمی دارد و یک حرکت بومی در عراق است و از سوی کشورهای منطقه‌ای یا قدرت‌های غربی حمایت نمی‌شود، (۲) همه‌ی سنی‌ها موافق داعش هستند و اصولا این یک جنگ شیعه-سنی است، (۳) ظهور داعش به خاطر بی‌کفایتی دولت منتخب عراق است چون این دولت بی‌کفایت بوده و به مردم سنی عراق ظلم کرده. اما شاید از امروز خط چهارم این پروپاگندا هم کلید می‌خورد: (۴) داعشی‌ها خیلی هم افراطی نیستند!

روسیه: تصمیم ناتو یادآور جنگ سرد است

وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به تصمیم ناتو برای تعلیق همکاری‌ها با مسکو اعلام کرد این اقدام سازمان پیمان آتلانتیک شمالی یادآور دوران جنگ سرد است.

به یک کشتی تجاری در تنگه هرمز حمله شد

بخش کشتیرانی ناتو مدعی شد یک کشتی تجاری امروز در منطقه تنگه هرمز در مسیر میان ایران و عمان توسط افراد سوار بر یک قایق تندرو مورد حمله قرار گرفته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.