گریه نویسنده به خاطر کشتن قهرمان قصه‌اش!

گاهی صبح بیدار می‌شدم و می‌دیدم گریه می‌کند؛ غصه شخصیت‌های قصه‌اش را می‌خورد. همیشه همین طور بود. گاهی با گریه به خانه می‌آمد و تصویر ناراحت کننده‌ای را که دیده بود تعریف می‌کرد. آدم‌ها و جامعه برایش مهم بودند و نمی‌توانست از هر اتفاقی به سادگی بگذرد…

صوت: یک عاشقانه‌ آرام از نادر ابراهیمی

خودکارانه زیستن، پایان انسانی زیستن است: عادت هر روز صبح زود برخاستن – درست سر ساعت، سر دقیقه، آب، چای، زنگ در، کتاب خواندن. خرید؛ خرید به عادت هرگز چیزی به اندازه‌ی عادت، نفرت‌انگیز نبوده است. نمازت را هم، هر روز، باشعوری نو بخوان؛ با ارتباطی نو، با برداشتی نو.

نادر ابراهیمی: روشنفكرها مضحك‌اند، حرف‌هايشان از خودشان مضحك‌تر!

می‌‏گویند «اگر شما فقط داستان می‏نوشتید…» این حکایت را سالیان سال است که‏ شبه روشنفکران مملکت ما ساخته ‏اند – نه به این دلیل‏ که دل‏شان به حال من یا هنر میهنم می‏ سوزد… صمیمانه و بی ‏ریا مایلند از ایشان و روش زندگی‏شان و تک‏ حرفه‏ای بودن‏شان تقلید کنم و به راه راست هدایت شوم. گوش‏تان را بر این حرف‌‏ها ببندید! خودشان‏ مضحک‏ اند، حرف‏‌های‏شان از خودشان مضحک‏‌تر!

آشنایی با نادر ابراهیمی، چهار سال بعد از رفتنش

نادر ابراهیمی یکی از نویسندگانی است که کتاب‌های بسیاری برای کودکان و نوجوانان و درباره‌ی آن‌ها نوشته و فیلم و مجموعه‌های تلویزیونی برایشان ساخته است ولی کودکان و نوجوانان کشورمان او را به عنوان کسی که برایشان فعالیت کرده نمی‌شناسند؛ در سال‌روز درگذشت این نویسنده با او و آثارش بیشتر آشنا شوید.

بی‌شرمانه زیستن

آدمی که در طول هفتاد سال، حتی یک شکنجه گر را از خود نرنجانده و توی گوش یک خبرچین خودفروش نزده است، با چنگ و دندان به جنگ یک رباخوار کلاه بردار نرفته، پسِ گردن یک گران فروش متقلب نزده، و تفی بزرگ به صورت یک سیاستمدار خودباخته ی وابسته به اجنبی نینداخته، با کدام تعریفِ آدمیت و انسانیت تطبیق می کندو به چه درد این دنیا می خورد؟

صدای نادر را همه جریانات فكري خفه كردند

من از مطالعه آثار و بررسی و تحقیق در زندگی نادر ابراهیمی تا امروز که نزدیک به یک سوم از عمرم را بر آن گذاشته‎ام به این نتیجه رسیده‎ام که او حرف از حقیقت زد، حرفِ دل و زبان و عملکردش یکی بود و دروغ نگفت. و دلیل استقبالی که از آثار او شده است نیز همین است.

روایت نادر ابراهیمی از دیدار با امام(ره) بازگو شد

اما این روزها خبر می رسد برای اینکه این کتاب بار دیگر در اختیار علاقمندان به بنیانگذار انقلاب و همچنین نادر ابراهیمی قرار گیرد، دو جلد اول این کتاب همزمان با سالروز رحلت امام(ره) به بازار نشر آمده است. کتاب “سه دیدار با مردى که از فراسوى باور ما می‏آمد” در جلد نخست خود با عنوان “رجعت به ریشه‏ها”داستان ‏بلندى درباره زندگى امام خمینى(ره) است، که نویسنده در آن ‏کوشیده ابعاد مختلف شخصیتى ایشان را در قالب داستان بررسی کند.

سه دیدار تازه می‌شود

پس از سال‌ها، کتاب «سه دیدار با مردی که از فراسوی باور ما می‌آمد» نوشته نادر ابراهیمی تجدید چاپ می‌شود.