ناسا به دفاع اتمی از زمین می اندیشد

ناسا در اندیشه آن است تا با تکیه بر تازه ترین دستاوردهای دانش هسته ای زمین را از خطر برخورد احتمالی سیارکها در امان نگاه دارد

انفجار پیرترین ماهواره کاربردی آمریکا در مدار

یک ماهواره 20 ساله نیروی هوایی آمریکا در مدار زمین منفجر شده و 43 تکه زباله فضایی آن به زباله‌های قبلی موجود در فضا افزوده شدند.

نگاهی به استراتژی امنیت ملی آمریکا در 2015

کاخ سفید سند جدید استراتژی امنیت ملی آمریکا (2015) برای دو سال را انتشار داد. لیستی از تهدیدات امنیتی آمریکا که عمده آنها تهدیدات تروریستی، حملات سایبری، روسیه و ویروس ابولا بودند در این سند 29 صفحه‌ای منتشر شده است.

از کشف آب تا چالشی‌ترین بخش مأموریت

بدون شک یکی از تاریخی ترین مأموریتهای فضایی بشر پرتاب کاوشگر روزتا به سوی دنباله دار 67P است.

مایکروسافت‌ چگونه اطلاعات‌کاربرانش‌ را می‌فروشد

این مدارک نشان می دهد کمپانی ماکروسافت در دسامبر ۲۰۱۲ میلادی، حدود ۱۴۵۱۰۰ دلار ازدی.آی.تی.یو (DITU) دریافت کرده که ۱۰۰ دلار به ازای هر درخواست بوده و این مبلغ در سال ۲۰۱۳ میلادی به ۲۰۰ دلار برای هر درخواست رسیده که موجب شده تا در نوامبر ۲۰۱۳ میلادی مبلغ ۲۸۱۰۰۰ دلار درآمد نصیب کمپانی مایکروسافت (Microsoft Corporation) نماید.

«انگری بردز» ابزاری برای جاسوسی آمریکا و انگلیس

گاردین در ادامه می نویسد : ممکن است بسیاری از دارندگان تلفن های هوشمند ندانند که اطلاعات شخصی آنها در چه سطح گسترده ای در اینترنت پخش می شود و حتی در حالت پیشرفته ای این اطلاعات در اختیار سرویس های جاسوسی قرار می گیرند.

چرا اوباما از آیفون استفاده نمی‌کند؟

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ابراز می‌کند که به دلایل امنیتی باید تنها از گوشی بلک‌بری که‌برندی محبوب در آمریکاست استفاده کند و اجازه داشتن آی‌فون را ندارد زیرا بلک‌بری نسبت به سایر اسمارت‌فون‌ها از کنترل سازمانی و امنیت بالاتری برخوردار است.

وقتی با اختیار خودمان جاسوس وارد می‌کنیم!

تلاش برای حضور گوگل در ایران در حالی قوت می‌گیرد که این موتور جستجوگر بعد از تکذیب اتهامات وارده اعتراف کرد از طريق سرويس “نمای خیابانی” (street view) خود به مدت سه سال به جاسوسی در امور شخصي افراد پرداخته است.

جولان جاسوسک‌ها؛ از بهارستان تا NSA

امروز جاسوسک‌ها هم در راهروهای مجلس جولان می‌دهند تا با سرعت نور، راهروهای بهارستان را به «فورت مید» واشنگتن متصل کنند.

حسن عباسی: ایران برنده میدان مذاکره هسته‌ای است

رئیس پژوهشکده یقین تاکید کرد: در این شش ماه عقب نشینی، اگر آمریکا به تعهداتش عمل نکرد، کشور ما چیزی از دست نمی دهد، مذاکرات ایران با 1+5 بازی بر اساس جریان برد برد است که در هر حال ایران برنده میدان است. رسالت نظام، تنها مسئله هسته ای نیست، آن ها با پرونده هسته ای ما مشکل ندارند، آن ها می خواهند قدرت ایران را زیر سوال ببرند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.