کلیپ/ سالگرد مبدع اصلی تئوری “امضای کری تضمین است”

خاطره ناصرنوبری دیپلمات باسابقه از دیدارش با مرحوم رفسنجانی و تاکید چند باره مرحوم بر اینکه:
“امضای کری تضمین است”

مناظره پیرامون توافق هسته‌ای امروز در امیرکبیر

هم زمان با آخرین روند مذاکرات در وین و با توجه به قرارگیری در آستانه توافق گام نهایی مناظره ای تحت عنوان “بایدها و نبایدهای یک توافق خوب” برگزار می­ گردد.

هر کس از درد دین سخن بگوید به او برچسب افراط می‌زنند

کسانی که فکر می‌کنند این جمع کاسبان تحریم هستند، بدانند که اگر همۀ سرمایۀ این جمعیت را جمع کنیم،‌ به اندازۀ یک کارخانۀ یکی از افراد طرف مقابل نخواهد شد.‎

غنی‎‌سازی دکوری و تزئینی فریبمان نمی‌دهد

در نشست خبری «بایدها و نبایدهای مذاکرات گام نهایی توافقنامه ژنو» مطرح شد: مطالبه ما این است که غنی سازی را برای بازی نمی‌خواهیم. دوستان مذاکره کننده! مردم هوشیارند. غنی سازی دکوری نمی‌خواهیم. اینها می‌خواهند ۱۹ هزارتا را بیاورند به ۴-۵ هزارتا. یعنی ۳۰ سال بچرخد تا یک سال بوشهر را تامین کند! ما غنی سازی صنعتی می‌خواهیم. همین ۱۹ هزارتا هم کم است

گام نهایی توافقنامه‌ژنو بررسی می‌شود

در آستانه برگزاری دور دوم مذاکرات حساس گام نهایی توافقنامه ژنو در روزهای ۲۹-۲۶ اسفند ماه در وین، و با توجه به لزوم هوشیاری و توجه کامل به جنبه های مختلف این دور از مذاکرات، نشستی با حضور نمایندگانی از اقشار مختلف فعال این حوزه راس ساعت ۱۲:۳۰ روز یکشنبه (۲۵ اسفند) برگزار می‌گردد.

مدعیان آزادی بیان از سانسور استقبال کردند

البته پاسخ جنابعالی موجب مصداق «یوم تبلی السرائر» نیز در صحنه کشور گردید و دیدیم آن ها که همیشه خود را پرچمدار آزادی و آزاد اندیشی و دموکراسی معرفی می کنند، اما اینبار از سانسور ملی بخاطر منافع زودگذر گروهی و جناحی خود حمایت و استقبال کردند.

فیلم: «دلواپسیم» نگاهی به توافق‌نامه ژنو

بخش ویژه این نرم افزار مجموعه گفتارهای تصویری دکتر سعید زیباکلام در نقد و بررسی ابعاد توافقنامه و مواضع دولتمردان است که به صورت ویژه برای این نرم افزار فیلمبرداری و تولید شده است.

تعدادی از منتقدان «بی سواد» توافقنامه ژنو را بیشتر بشناسیم

اظهارات عجیب و جنجالی رییس جمهور در اجلاس روسای دانشگاه ها در دانشگاه بهشتی و «بی سواد» خواندن منتقدان توفقنامه ژنو منجر به واکنش های فراوانی میان مردم و نخبگان جامعه گردید و همچنان حیرت افکار عمومی نسبت به بیان این اظهارات از سوی آقای روحانی ادامه دارد.

کدام برد-برد؟!

خودشان هم که مکرراً تأکید میکنند که غنی سازی در ایران را به رسمیت نشناخته اند نشان دهنده همان است که هدفشان در گام نهائی به صفر رسانی غنی سازی و آزمایشگاهی کردن آن است. درواقع ما با پذیرش آن قید و بندها در مورد غنی سازی زیر 5% عملاً از حقی که NPT به ما داده نیز تنازل کرده ایم…