عبدالله گل و اردوغان شاگردان ناخلف اربکان

مرحوم اربکان دیدگاه‌های عجیبی داشت و اسلام مترقی، اسلام پیشرفته و مسلمانان پیشرو همیشه از کلام و بیان این مرد شنیده می‌شد. به شدت ضد آمریکا و ضد اسرائیل بود. در بیشتر سخنرانی‌ها چه در سفارت و چه بیرون، دلار آمریکایی را نشان می‌داد و می‌گفت «آمریکایی‌ها می‌گویند ما به خدا اعتقاد و به او توکل داریم. مسلمانان ترکیه! چرا شما از توکل، اعتقاد و باور به خدا گریزانید؟! چرا فرهنگ لائیسم شما را این‌قدر از دین جدا کرده است؟»

تاچر بنیان‌گذار جنگ‌های صلیبی نوین اسلام بود

اما سخنان ما در مورد تاچر بود، او می‌گوید هیچ ایدئولوژی بدون دشمن ادامه حیات نخواهد داد. برای همین هم اگر دشمنی نیست، باید آن را پیدا کرد. اما آنها نیازی به جست‌وجوی دشمن جدید نداشتند، اگرچه روسیه رفته بود، اما اسلام هم‌چنان وجود داشت، دشمن جدید اسلام بود.

اربکان: «ما در ترکیه در اپوزسیون هستیم اما در ایران در قدرت»

«پدرم همیشه برای ایران بیشترین احترام را قائل بود. هنگامی که نخست وزیر شد اولین بازدیدش را از ایران انجام داد و اخرین کشوری که در طول حیات خود از آن بازدید کرد ایران بود. با وجود فشارها پدرم همیشه ادعا می‌کرد که ایران نزدیک‌ترین برادر ماست. ایران کشوری است که دلیرانه علیه صهیونیسم جهانی مبارزه می‌کند. بنابراین ما احتیاج به پذیرفتن آن‌ها داریم. مرحوم پدرم سخن معروفی داشت: ما در ترکیه در اپوزسیون هستیم اما در ایران در قدرتیم.»

چند نکته درباره سیاست ترکیه در قبال سوریه

اولین سوال مطرح درباره سیاست های اخیر ترکیه اینست که آیا اردوغان و هم حزبی هایش در اسلام گرایی صادق اند؟ و اگر آری، پس این سیاست های اخیر چه معنایی می تواند داشته باشد؟

«نجم‌الدین اربکان» پیروزی انقلاب را سرآغاز پیروزهای دیگر اسلام می‌دانست

نجم‌الدین اربکان بسیار مسرور و شیفته انقلاب بود و آن را پیروزی اسلام در منطقه و سرآغاز پیروزی‌های دیگر می‌دانست و از امام خمینی (ره) به نیکی و خیر یاد می‌کرد.

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.