اعلام جزییات طرح «نذر کتاب»

در طرح «نذر کتاب»، ناشران و مولفان کتاب‌هایشان را با 50 درصد تخفیف در اختیار ستاد «نذر کتاب» قرار می‌دهند و این ستاد پس از بررسی آثار، عناوین تأیید شده را وارد چرخه نشر کرده و به نسبت میزان فروش آنها، با ناشران و مولفان تسویه حساب می‌کند. در مرحله بعد خیّرین پس از انتخاب کتاب‌های مورد نظر خود از بین آثار تأیید شده، آنها را در اختیار عموم مردم و در اماکن عمومی مثل مدارس، مساجد، کتابخانه‌ها، هیئت‌های مذهبی و سایر اماکن فرهنگی قرار می‌دهند. افراد می‌بایست پس از مطالعه، کتاب‌ها را به محل دریافت، بازگردانده تا توسط شخص دیگری مطالعه شود. پنجمین فرد، صاحب کتاب می‌شود.

کتاب، جایگزین قیمه و شله زرد!

بهانه این نذر عجیب و متفاوت را یکی از انتشارات های خصوصی فراهم کرده است. این انتشارات مدتی قبل اعلام کرد که قصد دارد در ماه محرم کتاب هایی را با موضوع محرم، قیام عاشورا و شناخت امام حسین(ع) در میان عزاداران توزیع کند و برای این کار از خیران درخواست کرد در صورت تمایل به «ستاد نذر کتاب» مراجعه کنند.

فراخوان پژوهش با موضوع کار جمعی و روحیه همکاری ایرانیان

این پژوهشها تحت هدایت و راهنمایی دکتر مرتضی فرهادی استاد مردم شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی صورت خواهند گرفت. موضوعات پیشنهادی به شرح ذیل می باشند. بدیهی است پژوهشگران می توانند موضوعات دیگر مورد علاقه مرتبط با این زمینه ها را پیشنهاد دهند

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.