فراز و فرود «حباب» دلار

کلید اصلی حل مشکل ارز در دست دولت است و لازم است دولت به نظرات کارشناسان مختلف توجه کرده و با به کارگیری آنها در برنامه‌ریزی کلان اقتصادی خود، انگیزه خود را برای رفع گره اقتصادی پیش رو، نشان دهد. البته با اعلام نرخ مبنای ۵۵۰۰ تومانی دلار در بودجه سال ۹۸ که افزایش حدود ۲۰۰۰ تومانی نسبت به بودجه سال پیش دارد به نظر می‌رسد دولت تا حدودی این افزایش قیمت را پذیرفته و به رسمیت شناخته است و «حباب قیمت دلار» چندان هم حباب نیست!

طیب نیا: نوسانات بازار ارز کوتاه مدت است

درحالی که نرخ ارز در بازار آزاد طی روزهای اخیر مدار صعودی را پیش گرفته و رکوردهای تازه ای را به ثبت رسانده است، وزیر امور اقتصادی و دارایی اعلام کرد: نوسانات بازار ارز کوتاه مدت است.

ایرانی‌ها تابستان امسال کمتر به خارج رفتند

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی گفت: میزان خروج مسافران از کشور در تابستان ۹۴ نسبت به تابستان ۹۳ کاهش داشته است.

فنر نرخ ارز رها نخواهد شد

وزیر اقتصاد با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه فشاری بر بازار ارز مبنی بر پایین نگه داشتن قیمت اعمال نکرده است، گفت: فنر نرخ ارز رها نخواهد شد و تکانه جدی نخواهیم داشت.

ارز تا ۱۰ ماه آینده تک نرخی می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی تاکید کرد: برنامه یکسان سازی نرخ ارز زمان لازم دارد ولی پیش بینی من این است که ظرف ۸ تا ۱۰ ماه آینده این مساله عملیاتی و قیمت ارز تک نرخی خواهد شد.

بانک مرکزی نرخ ۲۸ نوع ارز را افزایش داد

بانک مرکزی نرخ بانکی ارزها را امروز برای عرضه در مرکز مبادلات ارزی اعلام کرد که براساس آن، قیمت رسمی ۲۸ نوع ارز افزایش یافته است.

نرخ رسمی ارزهای عمده در ایران

نرخ ارزهای عمده خارجی در بازار رسمی و بانکی ایران برای معاملات روز سه‌شنبه ۱۱ فروردین ۹۴ اعلام شد که هر دلار ۲۸۰۸۵ ریال و هر یورو ۳۰۳۶۶ ریال است.

نامه احمد توکلی به دولتمردان و نمایندگان

بودجه بندی به شیوه مریض فعلی که ما از آن به بودجه بندی سلیقه ای و غیرعلمی یاد می کنیم، از مسیر افزایش نرخ ارز یا افزایش سهم دولت از درآمدهای نفتی، فقط و فقط مسکن دردهای کوتاه مدت است و در دورهای بعدی تاثیرات آن، کل اقتصاد را از مسیر ایجاد تورم، افزایش هزینه های دولت و در نتیجه افزایش بیشتر کسری بودجه غیرنفتی بیمارتر می کند. این روش غیرعاقلانه، در کنار عواقب وخیم اقتصاد کلان، فساد زا نیز هست و از مسیر گسترش فاصله نرخ ارز رسمی و غیررسمی، رانت های زیادی را نصیب عده ای خاص کرده است.

آزادسازی قیمت‌ها وحی نازل اقتصادی نیست

دولت که از ابتدا با رویکرد فرافکنانه مبنی بر خالی بودن خزانه وارد میدان شد چقدر برای تامین بودجه از چنین راههای معقولی که منبع اصلی تامین درآمد دولتهاست اهتمام شده است؟ چقدر در جهت اصلاح نظام مالیاتی که از نقایص جدی سیستم اقتصادی کشور است و نتایج اجتماعی-اقتصادی مثبتی را به همراه خود دارد وارد شده است؟ نگاه به یارانه ها به عنوان تنها منبع تامین بودجه دولت و تعطیل کردن تمام راههای بدیلی که در اختیار وی قرار دارد ، شتابزدگی مفرط در این زمینه و ندیدن تاثیر و تاثرات اجتماعی سیاستها، نسنجیده ترین نوع نگاه به اقتصاد است که خلاء جدی وجود نگاه های کارشناسانه را در تصمیمات و برنامه های دولت نشان می دهد.

جدیدترین قیمت‌ها از بازار طلا و ارز

قیمت انواع طلا و سکه تا حدودی کاهش یافته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.