شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹

بیکاری جوانان ۳ قفله شد

بیکاری جوانان زیر ۳۰ سال کشور از مرز بحران گذشته و بسیار پیچیده شده تا جایی که نرخ بیکاری جوانان در استان مازندران به بیش از ۵۰ درصد رسیده و این نرخ در جمعیت زنان ایلامی بیش از ۸۶ درصد است.

18.9 درصد فارغ‌التحصیلان کشور بیکارند

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: در حال حاضر 18.9 درصد فارغ‌التحصیلان کشور بیکار هستند که در مجموع 12.5 درصد مردان و 33.5 درصد زنان فارغ‌التحصیل فاقد شغل می‌باشند.

کدام مناطق کشور بیکارترند؟

نابرابری فرصت ها، توزیع نامتوازن امکانات، هجوم سرمایه گذاری ها به برخی مناطق و محرومیت بعضی استان ها از فرصت ها باعث ایجاد ۱۰درصد شکاف بیکاری در کشور شد. هم اکنون بیکاری در کرمانشاه ۳ برابر مرکزی است.

افزایش یک‌درصدی نرخ بیکاری در کشور

کانون سینمای دانشگاه تهران، اقدام به اکران مجدد فیلم‌های چهارمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران کرده است.

آیا نرخ‌بیکاری کاهش‌یافته و بیکاران کم شده‌اند؟

در آخرین گزارش مرکز آمار ایران، که در ۱۸ مهرماه منتشر گردید، نرخ بیکاری ۵/۹ درصد اعلام شد.

تناقض در اقتصاد دوگانه آمریکا

علی‌رغم آمارهایی مبنی بر بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا، عدم بهبود برخی شاخص‌های اقتصادی در این کشور، شرایط اقتصادی آمریکا را به نوعی متناقض کرده است.

۲۰ شهر اول بیکار کشور کدامند؟

پس از انتشار آمار جنجال برانگیز عملکرد 8 ساله دولت های نهم و دهم در حوزه اشتغال زایی و بیکاری، نرخ بیکاری 397 شهر کشور اعلام شد که بر اساس آن، فاصله بیکاری در بین شهرهای کشور به 48.8 درصد رسید.

کاهش نرخ بیکاری سال ۹۱ به ۱۲.۲درصد

در گزارش رسمی مرکز آمار ایران آمده است: نرخ بیکاری ( جمعیت 10 ساله و بیشتر) در سال 91 به 12.2 درصد کاهش یافت که این نرخ در مردان 10.5 درصد و در زنان 19.9 درصد است.

احمدی: بیشترین ‌بیکاران فارغ‌التحصیلان کشاورزی ‌اند

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت که فارغ‌التحصیلان کشاورزی بیشترین سهم را از ‌بیکاری ‌دارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.