دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بعید است اروپا بتواند درباره برجام بدون موافقت آمریکا کاری از پیش ببرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بعید است اروپا بتواند درباره برجام بدون موافقت آمریکا کاری از پیش ببرد.

با طناب پوسیده‌ اروپا به چاه برجام رفتیم/ ابتدا بگویند برجام چه منافعی برای ما داشته است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: ما با طناب پوسیده‌ اروپایی‌ها به چاه برجام رفتیم و این افراد ابتدا باید بگویند برجام چه منافعی برای ما در پی داشته است که بخواهیم این مذاکرات را با موضوعات دیگر ادامه دهیم.

از صلح‌حسنی تا قیام‌حسینی،راه یکی است

«نرمش قهرمانانه» کلیدواژه‌ای است که رهبر انقلاب از آن برای تبیین صلح امام حسن علیه‌السلام استفاده کرده‌اند؛ این گفت‌وگو برای تبیین عمیق این واقعه و نیز تنویر مرز بین نرمش قهرمانانه و ذلت‌پذیری صورت گرفته است.

نرمش قهرمانانه سخت‌تر از جهاد قهرمانانه است

روحانی با تأکید بر نقش رژیم صهیونیستی در وقایع اخیر کشورهای اسلامی و حمایت این رژیم از تروریست‌ها تصریح کرد: به وضوح مسلمانان را به جان هم انداخته و لذت می‌برند و در این زمان مردم غزه را زیر بمب و موشک گرفتند و می‌تازند و فضایی ساختند که کسی به فکر غزه و قدس و مسلمانان نباشد.

زیاده‌خواهی‌ها نتیجه نرمش غیرقهرمانانه است

به تعبیر قرآن، تا وقتی که ما از جریان استکبار و کفر تبعیت نکنیم، آنها هرگز از ما راضی نمی‌شوند، بنابراین هر سیاستی بر خلاف این قاعده کلی بنا نهاده شود با منطق قرآن محکوم به شکست است؛ هیچ مکتب فکری و سیاسی در دنیا به اندازه اسلام ناب محمدی پایبند حقوق بشر و مدافع حقوق بشر نیست چرا که اسلام ناب محمدی تنها دین خالی از تحریف و مبتنی بر مصالح انسان‌هاست.

نرمش قهرمانانه در برابر عقب‌گرد ذليلانه

غرب تلاش دارد تا چنان وانمود سازد که نرمش به معناي پذيرش و تسليم شدن در برابر تمام خواسته‌ها و مطالباتي است که از سوي غرب از جمله در قالب ۱+۵ مطرح مي‌گردد. حال اين سوال مطرح است که چگونه مي‌توان نرمش قهرمانانه را اجرايي ساخت و طرح غرب براي تبديل آن به سازش ذليلانه ايستادگي کرد.

قالیباف: درمذاکرات نباید گرفتار سازش‌ منفعلانه شویم

قالیباف اضافه کرد: همزمان با تحولات در ایران، مناسبات قدرت در منطقه و جهان تغییر کرد و ایران به عنوان کانون هدایت از مستعضفین و مظلومان تبدیل شد و ما با تأمل در دوران گذشته در می‌یابیم که آنچه ما را توانمند ساخته، فرهنگ برخواسته از انقلاب،‌ مجاهدت‌، ایثار و بهره‌گیری از جوانان و امکانات داخلی بوده است که ما آن را فرهنگ جهادی می‌نامیم.

نرمش قهرمانانه دست‌کشیدن از اصول نیست/ نباید حتی یک قدم از حقوق هسته‌ای ملت عقب‌نشینی شود

عده‌ای«نرمش قهرمانانه» را دست کشیدن از اصول و آرمان‌های نظام اسلامی تعبیر کردند و برخی دشمنان نیز بر همین اساس، مدعی عقب‌نشینی نظام از اصول شدند درحالی‌که این برداشت‌ها خلاف واقع و بدفهمی است.

بازی برد-برد در نبرد حق و باطل معنایی ندارد

«نرمش قهرمانانه توسط رهبری به ورزش کشتی تعمیم داده شده و نباید فراموش کنیم که در کشتی برای پیروزی نرمش میکنیم و نه شکست. اگر فرصتی را به دشمن برای فن زدن می دهیم برای این است که بتوانیم با بدل آن دشمن را به زمین بزنیم و نباید فراموش کنیم که در کشتی فقط یک نفر پیروز از میدان خارج می شود و در نبرد حق و باطل برد – برد معنایی ندارد. پس باید مواظب بود که بهانه نرمش پشت خود را به خاک نرسانیم.»

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.