نرم افزار سه بعدی بازدید مناطق «راهیان نور»

نرم افزار«ملك آسمان» نخستين سفرمجازي سه بعدي به مناطق عملياتي بوده كه توسط آن مي توان به طور مجازي در مناطق عملیاتی حضور يافت.

همه آمارها از صادرات نرم افزار ایرانی

صنعت نرم افزار ایران که قرار بود تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۲ درصد تولید ناخالص ملی را از آن خود کند در فاصله کمتر از یکسال مانده به پایان این برنامه، در آمار و ارقام با این هدف فاصله دارد.

بستن برنامه هایی که بسته نمی شوند

پیغام Not Responding ، پیغامی آشنا برای کاربران ویندوز است که هنگام کار با بعضی نرم افزارها روی صفحه ظاهر می شود و دیگر امکان بستن برنامه در حال اجرا را به شما نمی دهد.

حمله‌های هکری ۴ برابر شد

نتایج یک بررسی نشان می‌دهد میزان نرم‌افزارهای مخرب رایانه‌ای طراحی‌شده در ۲ سال اخیر در مقایسه با مجموع این بدافزارها در ۱۰ سال گذشته بیشتر است.

لاین، واتس‌آپ و تانگو فیلتر می‌شود

با دستور مقام قضایی ۳ نرم افزار پیام رسان لاین، واتس آپ و تانگو تا ساعتی دیگر فیلتر می‌شود.

تبرئه اپل در پرونده سوءاستفاده از آی پاد

پس از چند هفته کشمکش بر سر پرونده سوءاستفاده اپل از آی پاد برای انحصارطلبی تجاری و از میدان به درکردن رقبا دادگاه در نهایت حکم به تبرئه این شرکت داد.

برای تولید فرهنگ نرم‌افزارها را دریابیم

رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران گفت:‌ درست است که فرهنگ دارای دو بعد نرم افزاری و سخت افزاری است اما امروز برای تولید فرهنگ نیازمند توجه به حوزه نرم‌افزاری هستیم بُعد سخت افزاری در پی آن تصحیح می‌شود.

ملزوماتی برای پیاده‌روی اربعین

«پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی» به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و پیاده‌روی زائران کربلای معلی بسته ویژه اربعین را پیشنهاد کرد.

نرم‌افزاری برای پی‌بردن جاسوسی از رایانه‌ها

یک شرکت نرم‌افزاری برنامه‌ای را عرضه کرده که با اسکن کردن دقیق رایانه‌های کاربران ظرف مدت حداکثر 30 دقیقه تعیین خواهد کرد که آیا نهادهای جاسوسی و هکرها در حال سرقت اطلاعات و دستبرد از رایانه افراد هستند یا خیر.

چه کسی IP شما را می‌ببیند و با آنچه می‌کند؟

آدرس IP شما هویت اینترنتی شما است. در سطح فضای وب شما با این هویت شناسایی می‌شوید و از همین طریق قابل رد گیری هستید. اما چه کسانی قادر به دیدن آدرس IP شما هستند و اگر آن را بدانند چه اقداماتی را می‌توانند صورت دهند؟