دولت ميانمار: در کشتار مسلمانان نقشی نداریم

مارس امسال دست کم 44 نفر در درگیری های قومی در مرکز میانمار کشته شدند و هزاران خانه به آتش کشیده شد. ناآرامی های قومی سال گذشته در ایالت غربی راخین نیز حدود 200 کشته و 140 هزار آواره ، که بیشتر آنها مسلمانان روهینگیا بودند ، بر جا گذاشت.

بیش از ۲ بچه برای مسلمانان ممنوع!

این تصمیم به منظور مهار رشد بی‌سابقه جمعیت مسلمانان اتخاذ شده است. آنها نتیجه‌گیری کرده‌اند خانواده‌های پرجمعیت مسلمانان یکی از علل درگیری‌های فرقه‌ای در این منطقه است.

فیلمی از حوادث وحشیانه اخیر در میانمار

در پی درگیری‌های اخیر در میانمار که هفته‌هاست در مرکز این کشور ادامه دارد ۱۷۰ نفر کشته شده ده‌ها مسجد به آتش کشیده شده، ۷ هزار نفر زخمی شده و ۴۰ هزار فعال مسلمان دستگیر و روانه زندان شده‌اند.

97 میانماری بر اثر گرسنگی در دریا جان باختند

97 تن از مسلمانان روهینگیا که از خشونت میانمار گریخته بودند پس از 25 روز سرگردانی بر روی دریا از گرسنگی جان سپردند.

سازمان ملل در خصوص میانمار قطع‌نامه صادر کرد

مجمع عمومي سازمان ملل از دولت ميانمار خواست تا «از حقوق بشر (مسلمانان خود) از جمله حق مليت آنان حمايت کند.» در اين قطعنامه همچنين به «نقض هدفمند حقوق بشر و آزادي‌هاي اساسي» در ميانمار نيز اشاره شده است.

ارسال اولین محموله کمک رسانی به میانمار

رییس جمعیت هلال احمر در ادامه از ارسال اولین محموله کمک رسانی به میانمار خبر داد و گفت: امدادرسانی به کشورهایی که با بحران مواد غذایی روبرو هستند از قبیل کره شمالی، وقوع سونامی در اندونزی و گردباد و سیل در آمریکای لاتین، زلزله در ترکیه، ازبکستان و ژاپن از دیگر خدماتی است که به صورت بین المللی ارایه شده است.

نقش القاعده و سلفی‌ها در جنایات میانمار

این شیعه میانماری در خصوص وظیفه مسلمانان این کشور در خصوص رفع تبعیض‌ها در می‌انمار گفت: وظیفه مسلمانان است با تساهل و تسامح اسلام واقعی را به جهانیان عرضه کنند و نگذارند، عملکرد افراط گرایانی مانند القاعده و سلفی‌ها روی اذهان غیر مسلمانان تاثیر بگذارد.

تصویربرداری مستند آوارگان میانمار به پایان رسید

این اثر، یک مستند‌- داستانی است و در آن تلاش یک قهرمان برای رفتن به اردوگاه‌های مرزی مستقر در بنگلادش و دیدن آواره‌های میانماری را به تصویر می‌کشیم.

سفارت مجازی میانمار راه‌اندازی شد

درپی کشتار و اخراج مسلمانان از سرزمین مادریشان در میانمار با تایید دولت این کشور ، سفارت مجازی میانمار راه اندازی شد.

پشت پرده جنایات میانمار چه‌ کسانی هستند؟

آنگ‌سان سوچی رهبر پرآوازه مخالفان دولت می‌انمار و برنده جایزه به اصطلاح صلح نوبل در برابر پاک‌سازی قومی مسلمانان این کشور سکوت کرده است. آیا وی بازیچه دست آمریکایی‌ها شده است؟