نشانه ظهور محوری؛ تقابل با نگاه اسلام ناب به مهدویت

به‌جای تطبیق مصادیقی مثل مرگ ملک‌ عبدالله، باید بر انجام وظایفی که متضمن آماده‌سازی خود ما، تحقق آرمان‌هایی مثل عدالت و پیشرفت زمینه‌سازی تحقق نهضت جهانی اسلام و بسیج جهانی مستضعفین تمرکز کرد، که تحقق ظهور بیش از همه‌چیز بسته به این زمینه‌سازی، آمادگی، تمکن و پذیرش نسبی حرکت حق در دنیاست.

آیا حدیث مرگ عبدالله سندیت دارد؟

بر حجاز مردی که اسمش، اسم حیوان است، حکومت می‌کند (فهد=یوزپلنگ)، اگر از دور به او نگاه کنی درچشمش انحراف می‌بینی، ولی اگر به او نزدیک شدی، در چشمش مشکلی نمی‌بینی، جانشین یا خلیفه‌اش برادرش که اسمش عبدالله است خواهد بود، وای بر شیعه ما از دست او!

نظر سید‌حسن نصرالله درباره وقوع‌ علائم ظهور

مرتبط کردن رویدادهای کنونی به نشانه های ظهور خطرات فرهنگی و فکری خطرناکی دارد که فقط موجب گمراهی می شود؛ و مدارکی که برخی کتابها در این زمینه از آن می گویند بر اساس حدس و گمان و احتمالات است.

ایران در هنگام ظهور چگونه خواهد بود؟

دانش و معارف دین اسلام و مکتب تشیع، از ایران و قم، به جهانیان صادر می‌شود. موقعیت علمی ایران ممتاز است و اصلیترین مرکز دین اهل بیت (ع) خواهد بود.

آیت الله امامی کاشانی: از بین بردن فقر با صدقه و قربه‌الی الله درست نمی‌شود

آیت الله امامی کاشانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد:اگر کسی پول و سرمایه داشت و سرمایه‌گذاری نکرد، این شخص منتظر امام زمان (عج) نیست. انتظار این است که سرمایه در تولید قرار بگیرد و مشکل تولید را رفع کند.دستگاه‌های اجرایی هم باید به عنوان ملت و کشور فکر کنند.

معرفی کتاب: «تحلیل تاریخی نشانه‌های ظهور»

تحلیل تاریخی نشانه های ظهور اثری تحلیلی تاریخی از مصطفی صادقی است که به وسیله ی پژوهگاه علوم و فرهنگ اسلامی چاپ سوم آن در بهار 1389 در قالب 263 صفحه راهی بازار نشر گردیده است. این مجموعه که در پژوهشکده تاریخ و سیره ی اهل بیت پژوهشگاه آمده گردیده است، جزو معدود محموعه هایی است که به بررسی و نقد روایات نشانه های ظهور می پردازد.

خاطره‌ای که سازندگان سی دی «ظهور نزدیک است» باید بدانند!

در بخش پایانى گفتار خویش ناگاه از نزدیک شدن ظهور حضرت صاحب الامرعلیه السّلام خبر داده و ابراز داشت که همین صدام حسین خبیث که منطقه را به آشوب کشیده و نخست ایران و سپس کویت را اشغال کرده از نشانه‏ هاى ظهور است؛ آرى! او (احتمالا)‌‌ همان سفیانى ملعون است. و بدانید که حضرت حجت‏ علیه السّلام پس از دو سال ظهور خواهد کرد!

تحلیل‌های آخرالزمانی از منظر قرآن

مدتی است که در اثر تغییرات گسترده و خیزش‌های مردمی در کشورهای عربی منطقه، بازار تحلیل‌های آخرالزمانی مجددا گرم شده است. فارغ از بررسی محتوای آن‌چه به جامعه عرضه می‌شود تذکر می‌دهم که این علائم معمولا در دوره‌های متعددی به حوادث آن اعصار تطبیق داده می‌شد.

رابطه تحولات اخیر مصر و تونس با ظهور حضرت مهدی (عج)

نویسنده کتاب عصر ظهور گفت: تحولات اخیر در خاورمیانه و خروج مردم مصر و تونس بر ضد حاکمان خود با روایات مربوط به آخرالزمان منطبق است.

شعيب بن صالح کیست؟

طي روزهاي اخير، برخي از وبگاه‌نويسان وطني، دست از احتياط كشيده و با ذوق‌زدگي ضمن انتشار مقالاتي متعدد از كشف مصاديق اشخاصي سخن مي‌گويند كه به استناد روايات آخر‌الزمان در سال‌هاي قبل از ظهور كبراي حضرت صاحب‌الزمان (ع) خروج مي‌كنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.