چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

دغدغه‌ دانشجویان علوم‌اقتصادی مرتفع می شود

آن مصوبه ای شورای عالی اداری که دانشگاه علوم اقتصادی با یکی از دانشگاه های تهران ادغام شود، وجود داشته است. این ادغام نیز باید با توافق هر دو دانشگاه صورت پذیرد. دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی نپذیرفتند. دانشگاه علامه نیز علی رغم دو بار اقدام وزارتخانه، نهایتا نپذیرفتند. دانشگاه خوارزمی اعلام آمادگی کرده است و هردو دانشگاه قبل از عید موافقت کرده اند.

طبرزدی هم نشریه دانشجویی دولتی داشت

اینها اتفاقات خوبی نیستند؛ تشکل دولتی، نشریه دانشجویی دولتی و اصلا دخالت دولتی در انتخابات نشریات دانشجویی!

بررسی ادغام دانشگاه علوم اقتصادی در سیما

برنامه تلویزیونی «حذف و اضافه» در سی  و هفتمین قسمت خود به دنبال برگزاری انتخابات شورای دانشجویی نظارت بر نشریات دانشجویی کشور و اعتراضات متعدد به این انتخابات، به بحث و بررسی شیوه اجرای آن می پردازد.

در دانشگاه ‌شهیدمدنی تبریز چه گذشت

پس از انتشار این ویژه نامه، گروه های موسوم به هویت طلب ضمن پاره کردن این نشریه اقدام به تجمع اعتراضی نسبت به آنچه توهین به قومیت آذری در نشریه «تریبون» می نامند نمودند که در این تجمع اعتراضی شعارهایی نیز علیه وحدت ملی عنوان شد.

آرمان‌گرایی و واقع‌گرایی در نشریات دانشجویی

طرح دوباره‌ی آرمان‌ها و ترجمه‌ی عملی آن برای مخاطبین و هدایت آن‌ها در مسیر کارها و فعالیت‌ها و عمل به مثابه‌ی یک حلقه‌ی واسط از مبانی تا مصادیق و از نظریه‌پردازان و رهبران انقلابی-اسلامی تا کنش‌گران و مردم و مسئولین و نخبگان و رسانه‌ها لازم می‌آید. یعنی رسانه‌ی دانشجویی و نشریه‌ای می‌تواند در عمل هم خود به مثابه‌ی یک اتاق فکر و اقدام، عمل کند یا مواد خام لازم برای چنین هسته‌هایی را فراهم بیاورد.

بررسي كارنامه علمی ايران در ویژه‌نامه دانشجویی «ریان»

ویژه‌نامه نشریه دانشجویی «ريان» با عنوان «بررسی کارنامه علمی جمهوری اسلامی ایران» به همت گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر شد.

«دو کلمه حرف حساب» پیرامون خصوصی‌سازی دانشگاه‌ها + دانلود

شماره ۹ و ۱۱ نشریه دانشجویی «دو کلمه حرف حساب» به بررسی خصوصی‌سازی دانشگاه‌ها و به طور خاص خصوصی‌سازی خوابگاه‌های دانشجویی می‌پردازد.

بزرگداشت امام نقی(ع) و بررسی علل هتاکی‌ها در نشریه راه + دانلود

تک‌شماره نشریه دانشجویی راه در بزرگداشت امام نقی (ع) و تبیین مسائل امامت و بررسی علل توهین‌های صورت گرفته به این امام و عکس‌العمل بایسته در مقابل این پدیده منتشر شد.

هنوز هم مسئله را روشنفکرخرکُن‌ها طرح می‌کنند!

دکتر شریعتی در خودسازی انقلابی یک مطلب جالبی را برای تحمیق روشنفکرها و استحمارشان بیان می‌کند که یک زمانی مارشال دوگل در فرانسه تصمیم گرفت بگوید این زن‌هایی که عریان در کاباره‌ها می‌رقصند با یک پارچه‌ای فقط به اندازه کف دست محل عورت‌شان را بپوشانند که فقط اندکی حیا به خرج رفته باشد. بعد رگ گردن یک عده باد کرد که آهای! چه نشسته‌اید که دارند آزادی‌هایمان را محدود می کنند.

«تریبون را آزاد کنید!» در شماره جدید «حیات»

ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات در شماره اردیبهشت‌ماه خود به موضوعاتی چون «نظام‌سازی و فقه سیاسی»، «دموکراسی غربی و مردم‌سالاری دینی در ایران»، «پرونده‌ای برای تحولات اخیر سوریه»، «حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، زن و انقلاب اسلامی»، «ارتباطات و انقلاب اسلامی» و… پرداخته است.
سرویس محبوب پاتوق نیز در این شماره آثار و اشعار میلاد عرفان‌پور را بررسی کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.