مرجع جامع و تخصصی کرسی های آزادفکری منتشر شد

این ویژه نامه، در 8 پرونده و 208 صفحه، اطلاعات و تحلیل های جامعی را درباره ی چگونگی راه اندازی کرسی های آزادفکری و نکات و تجربیات و ایده ها و آئین نامه ها، و ابهامات موجود در این حوزه فراهم آورده است.

کلیشه‌های دیکتاتوران غرب‌زده را بشکنید

مثلا آقای دکتر کچوئیان می‌آید در دانشگاه تهران می‌گوید: «رساله‌های دکترا حتما باید معطوف به مسائل ایران باشند». شما ببینید چه موجی در همان دانشکده علیه ایشان ایجاد می‌شود که چرا ما باید به مسائل ایران بپردازیم؟ حتی دانشجویان و میلیشیای خودش را این جریان تحریک میکند که بیاید تحصن و اعتراض کند که نگذارند حتی به مسائل بومی فکر شود!… دیکتاتوری را در این کلاسها میبینید. بسیار صریح!

حرکت در لبه‌ی تیغ…

ما می‌توانیم توصیه کنیم که هوچی بازی نکنید، ولی این یکی از واقعیت‌های بحث است. بچه‌ها می‌دانند کسی که یک نظری را با هوچی بازی بیان می‌کند، طرف مقابل هم اگر به همین شیوه مناظره کند، کلاً بحث به درد نمی‌خورد و صرفا یک عقده گشایی می‌تواند باشد، ولی شما در برخی از همین مناظره‌ها می‌بینید که وقتی طرف خیلی مسلط به خودش است، این را مردم می‌فهمند…

نظام اداري کشور با آقا هماهنگ نيست!

ببينيد آنجايي که آقا فرمودند کرسي نظريه پردازي، آزاد انديشي، بحثش بر سر اين است که اگر يک ملاصدرايي، يک ابو ريحاني و… پيدا شد از راه آمد، کاري نداشته باشيد که اين مدرک دارد يا ندارد. بگوييد اين الان ابوريحان بيروني است، بگویید بيا کف دانشگاه شريف، کف دانشگاه اميرکبير، خواجه نصير و… کلاس بگذار و مطلبت را بيان کن.

مشکل دانشگاه ترویج بدون تفهیم است

تبیین باطل کار سختی است. ولی ترویج باطل خیلی کار سختی نیست. باز تأکید می‌کنم شما نباید بگذارید فضا ترویجی شود. اگر شما همین فضای تبیینی را تثبیت کنید، تبیین باطل هم کار خیلی سختی می‌شود. شما خودتان باید به ضرورت کاری که می‌خواهید انجام دهید واقف شوید. اگر آدم به ضرورت کاری رسیده باشد می‌داند که آن چه کاری است و نیاز آن را فهمیده است…

چهار تأمل «انعکاسی» در باب فتنه

ابوموسی اشعری نمی‌خواهد وارد جنگ بین «دو گروه از مسلمین» شود و می‌گوید «باید از آن کناره گرفت»… جدا شدن عده ای از انقلاب، اقتضای فتنه است، و فتنه خود اقتضای گلچین شدن مردان ناب –بدون ناخالصی-، برای آن اتفاق بزرگ آخرالزمان که تمام هویت انقلاب اسلامی زمینه سازی برای آن است. فتنه را این طور هم باید دید؛ «او» منتظر بالا رفتن عیار ماست…

ویژه‌نامه‌ی حوادث پس از انتخابات «انعکاس» منتشر شد

ویژه نامه ی حوادث پس از انتخابات نشریه ی انعکاس بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در 184 صفحه و هفت پرونده و با کیفیت بالا منتشر شد.
همچنین به عنوان ضمیمه‌ی این نشریه، نرم افزار چندرسانه‌ایی درباره حوادث پس از انتخابات از سوی بسیج دانشجویی امیرکبیر منتشر شد.

انعکاس انتخاباتی می‌آید

ويژه‌نامه 184 صفحه‌اي «انعكاس» از سوي بسيج دانشجويي دانشگاه اميركبير در شمارگان 40 هزار نسخه در دانشگاه‌هاي كشور توزيع مي‌شود. اين نشريه 184 صفحه‌اي كه در 7 پرونده به بررسي و واكاوي انتخابات دهم رياست جمهوري و اتفاقات پس از آن پرداخته، عصر امروز با حضور مسئولان سازمان بسيج دانشجويي رونمايي خواهد شد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.